Ani dážď nepokazil Summerday 2010

Predposlednú júnovú sobotu sa napriek dažďu stretli v saleziánskom stredisku Tri hôrky v Košiciach zástupcovia rôznych organizácií, ktoré ponúkajú zmysluplné využitie času, aby na podujatí Summerday prezentovali už po tretíkrát svoju činnosť. 

Cieľom podujatia bolo vytvoriť priestor organizáciám a nadáciám na predstavenie svojej činnosti. Spolu desať rôznych neziskových dobrovoľníckych organizácií, ako napr. DOMKA, LAURA, Kolégium Antona Neuwirtha či Fórum života rozložilo svoje stany pri novom saleziánskom dome, kde si ich činnosť mohli prezrieť všetci účastníci akcie.

Nezabudlo sa ani na prednášky o misiách, rodičovstve, či závislostiach, a hoci sa tanečné workshopy a športové súťaže mohli uskutočniť len vo chvíľach, keď sa upršané nebo rozhodlo nachvíľu rozohnať svoje mraky, nič nemohlo zabrániť deťom vyblázniť sa na nafukovacej šmýkačke či nechať si spestriť svoje tváre rôznymi kresbami.

Folklórne skupiny Abovčan a Kalvarčan spestrili svojím vystúpením už aj tak dosť pestrý program, a aby sa nezabudlo ani na víťazky tanečnej súťaže Danceway 2010, priestor dostali aj dievčatá z Luníka IX a Fusekle mamy Margity. Profesionálnu choreografiu Dreams predviedla aj skupina D.S. Studio.

Večer plný hudby odštartovala kapela Vogon Planet Express, potom sa predstavili S2G Band a kapela Kerygma, ktorá predstavila svoje nové skladby. Celé podujatie ukončila kapela The Elements, a pretože sa jej fanúšikovia veľa modlili za pekné počasie, ako jediní si užili svoj koncert bez dažďa.

Aj keď sa mohlo zdať, že štart saleziánskeho leta Summerday sa zmenil na rain day, podľa slov účastníkov: ,,Boli napriek škaredému počasiu organizátori aj účastníci stále usmiati a pripravení na všetko.“

Betka Hrušovská


{pgslideshow id=18|width=640|height=480|delay=3000|image=L|pgslink=1}

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019