Animátori putovali po stopách dona Bosca

animatori

animatoriPartia košických mladých odštartovala svoju púť v jedno letné popoludnie 19. júla na Troch hôrkach a už na začiatku spojili svoje modlitby a prosby pri sv. omši. Táto akcia sa stala akousi odmenou za ich prácu, ktorú každodenne robia v oratku medzi mladými.

Medzi tradičné prvky púte ako návšteva rodiska Dona Bosca a mamy Margity, Baziliky Panny Márie Pomocnice, či možnosť pohybovať sa po miestach svätcov sa zamiešali aj menej tradičné, no zároveň pre saleziánske akcie typické chvíle. Tri dni strávené pri mori v Bibione, Arenzone, či Lido di Jesolo boli skvelou príležitosťou na vybláznenie sa do sýtosti.

 

Ubytovanie na Colle don Bosco a na Valdoccu príjemne prekvapilo a na taliansku stravu nemohol nikto povedať jedno krivé slovo. Blízke Capriglio, Morialdo a Chieri očarili svojou jednoduchosťou a krásou. Na miestach, po ktorých chodili Don Bosco, Dominik Savio či don Cafasso bolo cítiť pokoj a radosť z každého kúska.

 

V sobotu sa animátori presúvajú do Turína priamo na Valdocco – do prvého oratória Don Bosca. Ani únava nezabránila večernej prehliadke mesta a zmrzlina ukončila prvý deň na novom mieste. Nedeľa už patrila prehliadke Pinardiho kaplnky a izbičiek dona Bosca. Avšak prečo si nespríjemniť horúce letné poobedie? Priestor tak dostala obľúbená hra s vodnými striekačkami.

 

Na vrchol zážitkov sa však dostala prehliadka ozajstného zázraku – Baziliky Panny Márie Pomocnice kresťanov. Pozostatky dona Bosca, matky Mazzarelovej či kópia Turínskeho plátna – to sú ozajstné skvosty celej baziliky. Momenty strávené v takej blízkosti svätcov sa navždy zapísali do spomienok všetkých účastníkov.

 

Po desiatich dňoch strávených v Taliansku sa animátori vrátili späť na Slovensko, kde púť ukončili ako inak sv. omšou. Teraz im neostáva iné ako využiť načerpané vedomosti a skúsenosti a preniesť ich do každodenného života nielen v stredisku, ale aj v ich vlastných rodinách.

Betka Hrušovská

kliknite pre fotogalériu na obrázok

{pgslideshow id=24|width=640|height=480|delay=3000|image=L|pgslink=1|imageordering=9}

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019