DANCEWAY 2010 zožala úspech

phoca_thumb_m_dancecoholics

phoca_thumb_m_dancecoholicsV jedno sobotné popoludnie, konkrétne 29. mája 2010, sa košické saleziánske stredisko Tri hôrky stalo dejiskom jedinečnej tanečnej súťaže DANCEWAY 2010. Priestory domu ako aj telocvičňu  zaplnila asi stovka dievčat, ktoré s nadšením, ale aj veľkouu dávkou trémy, zažívali svojich pätnásť minút slávy.

 Dievčatá súťažili vo dvoch kategóriách – 5. – 7. ročník a 8. ročník ZŠ – stredné školy. Cena pre víťaza bola naozaj lákavá – vynikajúce torty i rôzne maličkosti, ale hlavne účasť na blížiacom sa SUMMER DAY-i v Košiciach. Profesionalitu celému podujatiu dodávali  nie len náročné tanečné choreografie, ale aj účasť stretiek a skupín zo všetkých stredísk v Košiciach – Tri hôrky, Kalvárka, Luník IX a KVP. Táto malá rivalita sa nakoniec ukázala ako výborný ťah, pretože dievčatá si na svojich vystúpeniach dali naozaj záležať.

Poobedie začalo najprv sv. omšou, samotnú súťaž otvorila tanečná skupina Dancecoholics, ktorá predviedla jedno zo svojich vystúpení s názvom Dreams.

Aj keď víťazmi sa stali všetci už len pre tú odvahu niečo nacvičiť a predviesť to pred svojimi rodičmi a priateľmi , aká by to bola súťaž bez poroty, ktorá rozhodne o udelení hlavnej ceny.

Motiváciou pre dievčatá bol hlavne semifinalista tretej Superstar Tomáš Buranovský, ktorý priebeh súťaže spestril speváckym vystúpením.

Kde vlastne vznikol nápad zorganizovať takéto podujatie?

Všetko to má na svedomí Milka Deverová. ,, Stále sme tu mali rôzne chlapčenské turnaje a akcie, tak som si povedala že treba niečo zorganizovať aj pre dievčatá. Keďže tanec je to, čo je väčšine dievčat veľmi blízke, bolo rozhodnuté. DANCEWAY 2010 sa nakoniec vydarila absolútne perfektne a všetci sa už tešíme na jej druhý ročník.“

Ak sa teda chystáte na SUMMER DAY a horíte nedočkavosťou, kto tam vlastne bude tancovať, nemôžem vás už napínať. Suverénnymi víťazkami mladšej kategórie sa stali dievčatá z Luníka IX – stretko Srdiečka –  s choreografiou Hip hop vs. čardáš. Medzi staršími dievčatami bodovalo stretko Fusekle mamy Margity, ktorého vystúpenie 7 hlavných hriechov zaujalo porotu najmä svojou profesionalitou a zladením.

Snaha organizátorov bola korunovaná úspechom a ďalší ročník bude určite pekným spestrením všedného saleziánskeho života.

informovala Betka Hrušovská

{pgslideshow id=16|width=640|height=480|delay=3000|image=L|pgslink=1}

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019