Florbalové víťazstvo venovali misionárke Madi

fl2Prvý októbrový víkend sa Banská Bystrica stala dejiskom historicky prvého florbalového turnaju pre dievčatá z celého Slovenska. Tímy z Košíc, Bratislavy, Selcov, Prešova a domácej Banskej Bystrice si vďaka Športovému tímu OZ Laury mali možnosť zmerať si svoje sily aj v tomto menej tradičnom dievčenskom športe.

Turnaj sa ako inak začal sv. omšou, ktorú celebroval slovenský provinciál don Karol Maník. Večer už patril rôznym florbalovým súťažiam, v ktorých sa darilo najmä dievčatám z Prešova a Bratislavy.

Ráno sa všetci účastníci aj organizátori stretli na sv. omši a po výdatných raňajkách sa už všetky družstvá presunuli do telocvične, kde mohli ešte posledné predzápasové minúty využiť na rozcvičku a zoznámenie sa s ihriskom.

Výsledky prvých zápasov nepoukazovali na favoritov a už spočiatku sa zdalo, že bude dôležitý každý jeden gól. Tento predpoklad sa vyplnil pri dievčatách v staršej kategórii (do 21 rokov), kde Banská Bystrica zvíťazila až na skóre o práve spomínaný jeden gól.

Šesť družstiev v mladšej kategórii odohralo najprv povinné zápasy v skupinách o umiestnenie a na základe výsledkov sa do semifinále dostali tímy FDB Košice, Trnávka, Čoše?To fakt? BB a tím Selce. Napínavý zápas medzi Košičankami a Bratislavčankami sa nakoniec skončil až v druhom predĺžení víťazným gólom z hokejky Košíc.

Nemenej napínavé semifinále medzi družstvami Selce a Čoše?To fakt?BB prinieslo výsledok 1:2 a tak sa vo finále stretli domáci tím s hosťami z Košíc.

Nikto neočakával, že finálový zápas bude prechádzka ružovou záhradou, ale nikto nemohol ani tušiť, aké derby sa z toho napokon vykľulo. Riadny hrací čas skončil stavom 2:2 a nasledovalo prvé predĺženie. Nerozhodlo sa napokon ani v druhom predĺžení a nasledovali samostatné nájazdy. Prvá séria skončila rovnakým výsledkom ako riadny hrací čas. V druhej sérii sa predviedli brankárky oboch tímov a vychytali všetky naozaj dobre mierené strely.

Rozhodlo sa až v úvode tretej série keď sa po premenenom košickom nájazde zaskvela aj brankárka Nika Sonogová(FDB) a Košice sa tak mohli tešiť z prvého turnajového víťazstva.

,,Naše víťazstvo venujeme misionárke Madinke, ktorá je práve v Sudáne. Hrali sme pre radosť, pre Maďu, a samozrejme pre Pána Boha.”- vyjadrila sa za tím FDB Košice Betka Hrušovská.

A ako hodnotili tento turnaj organizátori zo Športového tímu OZ Laury?

,,Sme radi, že sa nám podarilo vytvoriť priateľskú atmosféru. Veríme, že si všetci z chuti zašportovali a zabavili sa. O rok sa snáď stretneme opäť už v masovejšom prevedení!” – povedala Adriána Pienčaková.