Prvé zápasy Vianočného hokejbalového turnaja sú v plnom prúde!

phoca_thumb_m_harry1

phoca_thumb_m_harry1Snehová pokrývka prekvapila ráno, 27. novembra 2010, stovku účastníkov 14. ročníka saleziánskeho Vianočného hokejbalového turnaja v Košiciach. Avšak ani nepriazeň počasia nezabránila chlapcom vrhnúť sa s plným nasadením do bojov o putovnú cenu Hokejbalistu Pištu.

 

Desať tímov z celého Slovenska sa v piatok večer stretlo v košickom saleziánskom stredisku Tri hôrky, aby svätou omšou otvorili Vianočný hokejbalový turnaj. Po programe, v ktorom sa zoznámili s hlavnou myšlienkou turnaja – Všetko robiť dobre (Michal Magone) a kde sa konečne dozvedeli zaradenie do skupín, sa chlapci s trénermi presunuli na ZŠ Bernolákovu a zástupcovia jednotlivých tímov sa stretli na rozhodcovskej porade.

V sobotu sa v prvých zápasoch stretol tím Košíc so Žilinou a Humenčania s Michalovcami. Hokejbal na zasneženom ihrisku má zvláštnu príchuť a pády na povrchu pokrytým tenkou vrstvou ľadu nie sú ničím výnimočným.  Premrznutí chlapci však nestrácajú odhodlanie a s vervou sa vrhajú aj do osobných súbojov, ktoré sú však všetky v rámci sľubu fair play.

,, Je tu zatiaľ skvelá atmosféra, chlapci sa snažia hrať čisto a nemôžme sa sťažovať ani na organizátorov, keďže svoju úlohu zatiaľ zvládajú výborne. Jediným nedostatkom je neustále sneženie, ale veríme, že don Bosco to zariadi tak, aby sme dohrali za lepšieho počasia,“ – vyjadril sa jeden z trénerov.

{pgslideshow id=28|width=640|height=480|delay=3000|image=L|pgslink=1}