Smola na košických hokejkách

dubnicahokejbal

dubnicahokejbal(Nová Dubnica 25. apríla 2010) Tento víkend navštívilo Novú Dubnicu mnoho hokejbalových tímov zo saleziánskych stredísk z celého Slovenska. Konal sa tu prestížny turnaj pre hokejbalistov do 19 rokov, na ktorom sa zúčastnil aj tím Košičanov.

V piatok sa konalo rozlosovanie do dvoch skupín pomocou žrebu…

Na naše sklamanie sa náš tím dostal do prekvapujúco ťažkej skupiny B, spolu s Novou Dubnicou, Humenným, Bardejovom, a outsiderom skupiny, Prešovom. Do druhej, ľahšej skupiny A, sa dostalo mužstvo Dubnice nad Váhom, Šaštína, Michaloviec, Žiliny a Trenčianskej Teplej.

V sobotu čakali všetky tímy náročné skupinové zápasy. Prví dvaja z každej skupiny postupovali do semifinále. Košičania mali extrémne náročný prvý zápas proti favorizovanému obhajcovi titulu, Novej Dubnici. Náš tím prekvapil svojou obetavou hrou a bojovnosťou. Dubnica nás však napokon zdolala v pomere 2:0. Proti Prešovu sme nastúpili ako favoriti, a museli sme dosiahnuť „povinné“ víťazstvo. Našu prevahu sme dokázali víťazstvom 4:0.

V našom treťom zápase sme nastúpili proti vlaňajšiemu vicemajstrovi, Bardejovu. Ak sme chceli udržať šancu o postup do semifinále, nesmeli sme prehrať. Hoci sa pre nás začal zápas nepriaznivo, zo stavu 0:2 sa nám podarilo otočiť na 3:2. Bardejovčania však vyrovnali a pár minút pred koncom pridali ďalšie góly. Napokon sme aj vďaka Bardejovskému „hereckému“ výkonu prehrali 3:6. Treba však uznať, že niekedy stála šťastena aj na našej strane, keď bola počas zápasu trafená konštrukcia našej brány asi sedem ráz.

V poslednom sobotňajšom zápase nášho tímu sme súperili s Humenným o umiestnenie v tabuľke, pretože už bolo zrejmé, že do semifinále postúpi tím Novej Dubnice a Bardejova. Oba tímy, sklamané z neúspechu v predchádzajúcich zápasoch, nastúpili do zápasu ležérne, bez veľkého nasadenia. No hra po pár minútach nabrala grády. Najvypätejší bol koniec zápasu, keď po Humenskom vyrovnávajúcom góle na 3:3 súper odvolal brankára. Tento ťah im nanešťastie vyšiel, keď po páde dvoch košických a jedného humenského hráča v košickom bránkovisku zakončoval protivník do voľného priestoru v bránke. Košice podľahli Humennému 3:4.

V nedeľňajšom programe sa ako prvý odohral zápas o siedme miesto medzi Košicami a Michalovcami. Náš tím pôsobil uvoľnenejšou hrou, vďaka ktorej vyhral 8:0. Zápas o piate miesto medzi Humenným a Šaštínom opäť potvrdil nevyrovnanosť skupín základnej časti, keď Humenné zvíťazilo 8:2.

Po omši nasledoval zápas o tretie miesto medzi Žilinou a nováčikom na tomto turnaji, Trenčianskou Teplou. S výrazným náskokom zvíťazila Žilina. Vo finále sa stretli dva tímy zo skupiny B, Nová Dubnica a Bardejov. Po napínavom derby napokon získala titul domáca Nová Dubnica.

Po finále nasledovalo vyhodnotenie turnaja, na ktorom sa zúčastnil okrem farára a primátora Novej Dubnice aj Peter Štastný. Počas vyhodnotenia sa rozdeľovali ceny pre najlepšieho brankára, obrancu, útočníka, prihrávača a strelca. Cenu za najlepšieho strelca získal košický kapitán Norbert Nemjó. Zaujímavosťou bolo to, že cenu za najlepšieho brankára prebral brankár Prešova, tímu, ktorý skončil na poslednom, desiatom mieste.

Účastníci hodnotia tento turnaj ako výborne zorganizovaný a prínosný, či už po športovej, alebo po duchovnej stránke (pravidelné sväté omše, večerná adorácia, možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia atď.). Na turnaji sa však vážne zranil bardejovský hráč. Košický tím mal na turnaji výbornú partiu, ktorá uhrala slušný výkon.

Informoval Andrej Baldovský