V boji o Putovnú sošku Panny Márie Pomocnice zvíťazili dievčatá z Košíc

soskaKeď sa sedem dievčenských družstiev z celého Slovenska stretlo v piatok, 19. novembra 2010, v malej dedinke Uzovský Šalgov, každému bolo jasné, že súťaž o Putovnú sošku Panny Márie bude aj tento rok napínavá.

 

 

 

 

Celý program sa niesol v duchu blahoslavenej Zdenky Schelingovej, ktorá ako keby držala svoju ochrannú ruku nad všetkými účastníčkami. Okrem klasických vedomostných úloh totiž na nich čakalo aj väzenie, vypočúvanie, či dokonca zlaňovanie. Všetko sa však odohrávalo pod dohľadom zodpovedných a nikomu sa nič nestalo .alt

Tohtoročnou špeciálnou úlohou bol tkz. prototyp – miesto, vec alebo čokoľvek iné, kde dievčatá museli ukryť hostiu bez toho, aby ju zneuctili, a aby sa im ju podarilo prepašovať do väzenia. Všetky tímy sa tak dobre snažili, že ani jeden z dozorcov neodhalil ich tajný úkryt.

Špeciálnymi hosťami boli Sestry sv. Kríža – rehole, do ktorej patrila aj sestra Zdenka. Kým porotcovia rozhodovali o víťazoch, ostatní mali možnosť dozvedieť sa niečo z ich rehoľného života.

Po všetkých napínavých a ťažkých či menej náročných úlohách sa na treťom mieste umiestnil tím z Uzovského Šalgova, druhé skončili dievčatá z Dolného Kubína a víťazkami sa stalo družstvo z Košíc. Po záverečnej sv. omši, ktorú celebroval don Pavol Boka, sa teda Putovná soška Panny Márie vybrala na svoju púť do Košíc, kde bude až do budúceho ročníka tejto súťaže.

,,Sme naozaj rady, že sa nám tento rok podarilo vyhrať. Keďže ako víťazi organizujeme budúci ročník, už teraz máme hlavy plné nápadov,“ vyjadrila sa za košický tím Lívia.

dievky