Na VHT proti saleziánom aj Lašák z HC Košice. Trofej obhájil Bardejov

vht

vht(Košice 14. decembra 2009) – Vyše 100 chlapcov z rôznych miest Slovenska sa počas uplynulého víkendu stretlo na 13-tom ročníku Vianočného hokejbalového turnaja v Košiciach. Spolu so saleziánmi aj touto formou oslávili 150 rokov od vzniku Saleziánskej spoločnosti.

Výnimočným momentom turnaja bol benefičný zápas hviezd: Team don Michele Rua #2 proti HC Košice. Z extraligového tímu Košíc nastúpili Gron, Huna, Gajdoš, Grman, Pichnarčík, Bartoš a brankár Lašák. Tím saleziánov tvorili koadjútor Pavol Kalata, direktor košickej komunity don Peter Varga, ďalej Peter Grzechynka, Ján Jura z Humenného či Imro Horváth za Prešov. V bránke sa zaskveli mladé hráčske talenty – za obe družstvá totiž nastúpili brankári súťažných tímov. Po výsledku 5:3 v prospech HC nasledovali trestné strieľania, kde mohli hráči v plnej kráse predviesť umenie hokeja. Nechýbala ani autogramiáda a fotenie s hviezdami HC. „Teší ma, že chlapci tu majú možnosť nielen hrať hokejbal, ale zároveň sú vedení k viere v Boha,“ vyjadril sa Ján Lašák.

 

Vyvrcholením turnaja bola nedeľa, keď osem tímov (Rožňava, Prešov, Bardejov, Humenné, Košice, Michalovce, Žilina, Dubnica nad Váhom) spoznalo svoje konečné umiestnenie. 

Východ porazil západ, uviedla web stránka turnaja. „Michalovce!“ ozývalo sa ihriskami po skončení zápasu o bronzovú priečku. Východniari porazili Dubnicu nad Váhom vo vzrušujúcom zápase, ktorý v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 2:2. Nasledovali rovnako napínavé samostatné nájazdy. Až šiesty výstrel na dubnického brankára rozhodol o definitívnom víťazstve Michaloviec. „Napínavejší boj o tretie miesto sme si ani predstaviť nemohli,“ cituje web shbl.kalvarka.sk jedného z organizátorov.

Prvenstvo získalo družstvo Bardejova, ktoré tak obhájilo titul z minulého roka. Prešovčania ostali stáť pred bránami prvenstva, keď podľahli svojim severným susedom 2:8. Malou útechou je pre nich druhé miesto, o ktorom môžu iné družstvá snívať.

Konečné poradie družstiev na VHT 2009

1. Bardejov
2. Prešov
3. Michalovce
4. Dubnica nad Váhom
5. Žilina
6. Humenné
7. Rožňava
8. Košice

Výsledky zo skupín:

Skupina A
Košice- Bardejov 1:11
Žilina- Humenné 2:2
Bardejov- Humenné 4:3
Košice-Žilina 1:7
Košice- Humenné 1:6
Bardejov- Žilina 2:1

Skupina B
Rožňava- Dubnica n. Váhom 0:7
Michalovce- Prešov 2:10
Rožňava- Michalovce 6:7
Dubnica n. Váhom- Prešov 1:6
Rožňava- Prešov 5:9
Dubnica n. Váhom- Michalovce 3:2

Štvrťfinále:
Košice – Prešov 0:11
Bardejov – Rožňava 5:3
Humenné – Dubnica n. Váhom 2:3
Žilina- Michalovce 2:3

Semifinále:
Bardejov – Dubnica n. Váhom 3:0
Michalovce – Prešov 3:5

{pgslideshow id=7|width=640|height=480|delay=3000|image=O|pgslink=1}