1. pôstna nedeľa

Lit. kalendár

19. marca: Sobota Sv. Jozefa, ženícha Panny Márie. Slávnosť

20. marca: Druhá pôstna nedeľa

Krížová cesta

Každú pôstnu nedeľu budú bývať krížové cesty s pôstnou kázňou a krátkou adoráciou na Kalvárii. Začiatok je o 14.30 pri prvom zastavení.

Aj vo farskom kostole sv. Gorazda sú pôstne kázne o 14.30.

Zbierka na charitu

Dnes je zbierka na charitu. Vďaka za vaše milodary.

Tehlička pre Afriku

Naša organizácia Sávio už každoročne počas pôstneho obdobia robí misijnú zbierku tehlička. Aj tento rok sa zbierajú prostriedky pre stavanie studní v Sudáne. Podrobnejšie informácie nájdete na výveske. Prispieť sa dá rôznymi spôsobmi. V našom stredisku bude v čajovni umiestnená pokladnička, do ktorej sa dá prispieť nejaká časť v výdavku.

DO rodiny

Duchovná obnova pre rodiny bude na Kalvárii 15.3 o 17.30. Ste srdečne pozvaní.

Dvanásť hodinovka

Včera sa v stredisku hral 12 hodinový maratón. Zapojilo sa doň veľa hráčov, rodín. Výsledok bol jednoznačný v prospech starších. Starší vyhrali 81 ku 32 nad mladšími. Gratulujeme.

Finančná pomoc stredisku

Nedávno sme si pripomenuli druhé výročie otvorenie strediska. Pri poslednej návšteve nášho otca provinciála nás poprosil, aby sme sa na vás obrátili s prosbou o pomoc tomuto dielu. Na toto dielo si naša provincia zobrala úver z banky v hodnote 1 milión eur na 5 rokov. Splatených máme už 400 000 eur. Chýba nám splatiť ešte 600 000 eur. Otec provinciál nás prosím, či by sme nevedeli pomôcť so splácaním úrokov, ktoré sú 1200 eur mesačne. Preto sme sa rozhodli, že by sme v našom stredisku pravidelne raz v mesiaci organizovali mesačné prispievanie na tieto úroky. Bude to každú tretiu nedeľu v mesiaci. O tomto spôsobe sme informovali a dostali súhlas aj do miestneho pána farára. O vyzbieraných prostriedkoch vás chceme transparentne informovať. Už teraz vám ďakujeme za vaše pochopenie.

Film Bella

Do našich kín od 25 marca prichádza veľmi hodnotný film Bella. Chceme vás naň upozorniť. Je to film o rodine, priateľstve, o hodnote nenarodeného dieťaťa. Tvorcovia filmu chcú priniesť evanjeliové hodnoty do médií.


Simple Calendar

21. februára 2019
22. februára 2019
24. februára 2019
26. februára 2019
27. februára 2019