Starosta Terasy Bauer ocenil, že saleziáni pripravili hokejbalovú ligu

phoca_thumb_m_p1020241

phoca_thumb_m_p1020241Košickí saleziáni po dvoch rokoch obnovili na Terase hokejbalovú súťaž.

KOŠICE. Saleziánska hokejbalová liga (SHbL) je určená pre chlapcov vo veku od 11 do 15 rokov. Do súťaže sa prihlásilo deväť tímov, prvé zápasy sa odohrali v sobotu dopoludnia na ihriskách pri saleziánskom stredisku na Troch hôrkach 17.

 

„SHbL je výborná športová aktivita, zvlášť teraz, keď sme pred majstrovstvami sveta v hokeji. Som rád, že aj vďaka saleziánom budú chlapci a Terasa viac žiť hokejom,“ povedal Rudolf Bauer, ktorý vhodil úvodné buly ligy. „Chlapci z celého mesta tak dostali možnosť správne využiť svoj voľný čas.“

 

Cieľom ligy nie je pomôcť chlapcom len po fyzickej stránke. „Snažíme sa vychovávať mladých k správnym ľudským hodnotám a šport je pre to veľkou príležitosťou. Ponúkame prostredie, v ktorom sa nadávky odmeňujú trestnými minútami, dávame dôraz na úctu k druhým a na fair – play,“ vysvetlil hlavný organizátor Michal Cedzo.

 

V tomto ho podporil aj starosta Bauer. „Saleziáni sú na Terase veľmi užitoční pri formovaní zdravých medziľudských vzťahov a dobrého prostredia pre rast osobnosti, hlavne čo sa týka mladých. SHbL im v tom môže pomôcť,“ povedal.

 

Saleziánska hokejbalová liga je výnimočná aj niečim iným – v Košiciach nie je pre túto vekovú kategóriu chlapcov v tomto športe žiadna súťaž. Zatiaľ má len amatérsku a neprofesionálnu podobu, narozdiel od jej predošlej formy, ktorá fungovala od roku 2007 do roku 2009.

 

„Teraz začíname od začiatku. Zatiaľ sme nezaviedli registračky, ani nedávame dôraz na dresy s číslami. Uvidíme, ako sa podarí tento ročník,“ reagoval Cedzo pri pohľade na hráčov, ktorých dresmi boli len tričká rovnakej farby s názvom svojho družstva.

 

Thompsonp1020240

Simple Calendar

21. februára 2019
22. februára 2019
24. februára 2019
26. februára 2019
27. februára 2019