Oznamy 2. pôstna nedeľa rok A

 Saleziáni Don Bosca, Tri hôrky

Lit. kalendár:

25. MARCA: Piatok po 2. pôstnej nedeli. Zvestovanie Pána. Slávnosť

27. MARCA: 3. pôstna nedeľa

Modlitbový pochod

Dňa 25. marca sa uskutoční Modlitebný pochod za záchranu počatého života v Košiciach.

Program začne sv. omšou o 16:30 v Seminárnom kostole, ktorú bude celebrovať košický arcibiskup Bernard Bober. Následne bude nasledovať adorácia a paralelne aj pochod k budove Ústavného súdu SR a k soche Immaculaty. Pochod organizuje občianske združenie Deti sv. Alžbety, ktoré všetkých srdečne pozýva.

Plánované rodičovstvo

Stretnutie o metódach prirodzeného plánovania rodičovstva bude ndes poobede o  15.30  v čajovni.

Rok sv. Ondreja

Chceme vás upozorniť na pravidelné katechézy z božieho slova, ktoré sú uverejňované na oficiálnej webovej stránke košického arcibiskupstva z príležitosti roka sv. Ondreja.

Omša

Ďalšia nedeľná sv. omša v našom stredisku bude o 7.30 od 10.4 – kvetná nedeľa. Na druhej sv. omši chceme vyhradiť lavice vpredu pre rodiny s malými deťmi. Bude to na skúšku.

Polievka pre chudobných

V súvislosti so zbierkou tehlička pre Afriku vás pozývame v nedeľu 10.4. na polievku chudobných. Je to pozvanie na jednoduchý obed tu k nám do čajovne po nedeľnej sv. omši. To čo by ste ináč v domácnosti minuli na nedeľný obed môžete potom darovať ako príspevok na túto zbierku. Možnosť prihlásiť sa vám oznámime na budúcu nedeľu.

Mládežnícka sv. omša.

V piatok 1.4. mládežnícka sv. omša v stredisku nebude, lebo je animátorské víkendové školenie.

Formačná streda

Animátorom pripomíname formačnú stredu.

Hokejbalová liga

V našom stredisku rozbiehame hokejbalovú ligu malých chlapcov. Prosíme vás o modlitby. V prípade záujmu nájdete podrobnejšie informácie na výveske. Počas majstrovstiev sveta bude u nás v čajovni premietanie na plátno.

Ponuka letných akcií

Na našej webovej stránke www.3horky.sk nájdete ponuku letných podujatí pre vaše deti.

Upratovanie

Opäť končí trojmesačný rozpis na upratovanie kaplnky. Po posledných skúsenostiach to chceme spraviť tak, že by sme urobili rozpis mien už my na konkrétne dni. Keď to nebude rodinám vyhovovať, tak to dodatočne upravíme. Skúsime to takto.

Finančná pomoc stredisku

Nedávno sme si pripomenuli druhé výročie otvorenie strediska. Pri poslednej návšteve nášho otca provinciála nás poprosil, aby sme sa na vás obrátili s prosbou o pomoc tomuto dielu. Na toto dielo si naša provincia zobrala úver z banky v hodnote 1 milión eur na 5 rokov. Splatených máme už 400 000 eur. Chýba nám splatiť ešte 600 000 eur. Otec provinciál nás prosím, či by sme nevedeli pomôcť so splácaním úrokov, ktoré sú 1200 eur mesačne. Preto sme sa rozhodli, že by sme v našom stredisku pravidelne raz v mesiaci organizovali mesačné prispievanie na tieto úroky. Bude to každú tretiu nedeľu v mesiaci. O tomto spôsobe sme informovali a dostali súhlas aj do miestneho pána farára. O vyzbieraných prostriedkoch vás chceme transparentne informovať. Už teraz vám ďakujeme za vaše pochopenie. Začali by sme od apríla 17.4.

 


Simple Calendar

21. februára 2019
22. februára 2019
24. februára 2019
26. februára 2019
27. februára 2019