Oznamy 4. nedeľa cez rok A


30.1.2011

Saleziáni Don Bosca, Tri hôrky

Lit. kalendár

31. JANUÁRA: Pondelok. Sv. Jána Bosca. Spomienka.

2. FEBRUÁRA: Streda. Obetovanie Pána. Sviatok

5. FEBRUÁRA: Sobota. Sv. Agáty, panny a mučenice. Spomienka.

6. FEBRUÁRA: 5. nedeľa v Cezročnom období

Don Bosco

Poobede o 16.00 Vás srdečne pozývame na oslavu Dona Bosca  Don Bosco show v Strednej odbornej škole Dopravnej. Vstupné je dobrovoľné.

Spoločná oslava Don Bosca pre všetky tri komunity v Košiciach bude v pondelok 31.12.  slávením sv. omše o 17.30. Celebrovať ju bude o. arcibiskup Bernard Bober.

Deň zasvätených

Na sviatok obetovania Pána sa v Cirkvi slávi deň zasvätených. V našej arcidiecéze sa o. arcibiskup stretne zo všetkými rehoľníkmi v sobotu 5.2. Sv. omša bude o 12.00 vo františkánskom kostole.

Národný týždeň manželstva

Na Slovensku bude prvýkrát Národný týždeň manželstva v čase od 7. do 14.2. Cieľom Národného týždňa manželstva je informovať o výhodách a prínosoch manželského zväzku, povzbudiť ľudí k jeho založeniu a budovaniu. V našom stredisku sa k tomuto podujatiu tiež chceme pripojiť. Budúcu nedeľu po sv. omši bude možné na veľký plagát vpísať do srdca vaše krstné mená, dátum sobáša a počet vašich ratolestí. Tento plagát bude počas týždňa visieť na plote vedľa telocvične.

V nedeľu 13.2. bude slávená sv. omša zameraná na rodinu. Pri tejto sv. omši budeme udeľovať požehnanie mamičkám pred pôrodom. Ak o nejakých viete, dajte im vedieť. Adorácia, ktorá býva vo štvrtok po sv. omši bude tiež zameraná na vyprosenie milostí pre vaše rodiny.

Polročné hodnotenie

Už teraz vás chceme upozorniť, že v týždni od 7.2.- do 12.2 bude stredisko zavreté. Budú tu len sv. omše ako zvyčajne, ale celá činnosť bude na ten týždeň pozastavená. Sme s bratmi odcestovaní na polročnom hodnotení života a činnosti komunity.

Animátori

Animátorom pripomíname, že v túto stredu bude informačná animátorská streda o 17.30.

DC

Od 3.2 do 6.2 budú mladí na duchovných cvičeniach. Prosíme vás o modlitby.

2%

Po sv. omši pri východe si môžete vziať tlačivá na 2%. Chceme Vás poprosiť o pomoc aj pri ich šírení medzi kolegov a firmy, ktoré poznáte. Je to pre nás značná pomoc. Vďaka.

Nový člen komunity

Do komunity nám pribudne od dnes nový člen. Je to mladý chlapec z Bieloruska – Marek. Po dohode predstavených z Moskvy a z Bratislavy bude u nás prežívať ašpirantát – vzdialenú prípravu na saleziánske zasvätenie.

Upratovanie

Ešte sú voľné termíny na upratovanie. Na rýchle zvládnutie upratania je dobré, aby tam boli zapísaní aspoň traja. Upratovanie sa začína až po 17. 00 hod. Prípadne ako sa dohodnete spoločne a dáte nám vedieť, aby sme vám otvorili.

Zbierka

Dnes je zbierka na Katolícku univerzitu.