Prvý ročník turnaja Futbal Cup vyhral tím Loky

Víťazi Futbal Cup 2011 - Loky

vitazi turnajaChlapci z celých Košíc si v strede jarných prázdnin vyskúšali svoje futbalové schopnosti u saleziánov na Troch hôrkach. Prvého ročníka turnaja Futbal Cup sa zúčastnilo osem mužstiev s hráčmi vo veku od 12 do 15 rokov. Cieľom organizátorov bolo zoznámiť nových mladíkov so saleziánskym prostredím.

„Predovšetkým sme chceli k nám pritiahnuť nových chalanov a oboznámiť ich s ďalšími akciami – najmä s chystajúcou sa hokejbalovou ligou,“ povedal Michal Cedzo, salezián asistent a hlavný organizátor podujatia. Celý turnaj prebehol v pokojnej atmosfére, bez väčších nezhôd a zranení. Tímy predviedli svoje schopnosti aj nasadenie, počas niektorých zápasov sa telocvičňou ozývalo mohutné fandenie. „Atmosféra bola výborná,“ zhodnotil ovzdušie turnaja účastník Adam.

Z majstrovskej a vôbec prvej trofeje súťaže Futbal Cup sa tešili hráči tímu Loky -v napínavom finále otočili nepriaznivý stav a napokon vyhrali nad AC Sparta Praha 3:1. Tretie miesto získali Predators, ktorí si ho vybojovali po penaltovej dráme. „Turnaj dopadol veľmi dobre, myslím, že nad očakávania, keďže sa ho zúčastnilo okolo 70 chlapcov. Prebehol v pokojnej atmosfére s prvkami fandenia a zápalu, takže dúfame, že to nebol prvý a posledný ročník,“ uzavrel súťaž Michal Cedzo.

Správa z podujatia:

Futbalový turnaj – Futbal Cup

Dňa 3.3.2011 sa u nás na Troch hôrkach uskutočnil futbalový turnaj – Futbal Cup pre chlapcov. Zúčastnilo sa ho okolo 60 chalanov – 8 mužstiev, od veku 11-15 rokov. Celý turnaj prebehol vo veľmi priateľskej atmosfére plnej súbojov a emócií, ale bez nejakých zbytočných faulov a zákerností. Mohli sme vidieť vysokú kvalitu hráčov, herného prejavu a tiež nasadenia.

Do obeda chalani odohrali zápasy v skupinách, 2 skupiny po štyroch, každý s každým. Po obede sa odohrali vyradzovacie zápasy a na záver to vyvrcholilo, ako inak, finálovým zápasom. Celý turnaj vyhrali chalani z tímu LOKY.
Už teraz sa tešíme na ďalší turnaj a zápasy plné nasadenia a skvelých výkonov.