Domka Košice sa zapojila do celonárodnej verejnej finančnej zbierky Hodina deťom

hodinadetom

hodinaV piatok 16. novembra sa konala celonárodná zbierka Uličnica, ktorá predstavuje jednu zo zbierok Hodiny deťom a organizuje ju Nadácia pre deti Slovenska. Prostredníctvom nej sa  poukazuje na potreby detí a mládeže a podporujú sa projekty zamerané na skvalitňovanie ich života.

Boli sme, vyzbierali sme peniaze a tak podporíme veľa dobrých projektov…

 

…aj takáto veta zaznela od jednej dobrovoľníčky, keď sa vrátila trochu uzimená, ale šťastná, že obetovala kúsok zo svojho času a tak pomohla iným deťom, ktoré to možno potrebujú viac ako ona.

Napriek tomu, že v piatok 16. novembra bolo typické novembrové počasie, čiže chladné a sychravé, mladých z Domky Košice to neodradilo a vybrali sa do ulíc vyzbierať peniaze pre deti z celého Slovenska. Mohli ste ich stretnúť v Košiciach na sídlisku Terasa, Staré mesto a v obchodných centrách a to najmä v poobedňajších hodinách. Takto sa do celonárodnej zbierky Uličnica z nášho strediska zapojilo 30 dobrovoľníkov, ktorí vytvorili 11 tímov a za ľubovoľný príspevok ozdobovali ľudí odznačikom Huga, ktorý je maskotom Hodiny deťom.

Tento rok naši dobrovoľníci vyzbierali 364,82€, ktoré pomôžu podporiť kvalitné projekty organizácií z celého Slovenska, ktoré pracujú s deťmi alebo mladými ľuďmi v týchto programových oblastiach podpory:

– dieťa a jeho radosti

– dieťa a jeho starosti

– dieťa a jeho škola

– dieťa a jeho komunita.

za organizátorov IM

 

hodinadetom