Košická Domka fandí športu

Vďaka grantovému programu Spoločne pre región 2011 Karpatskej nadácie a U. S. Steel Košice, v spolupráci so Saleziánmi don Bosca  a ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Košiciach mali obyvatelia sídliska Terasa v Košiciach  spolu s návštevníkmi saleziánskeho mládežníckeho strediska možnosť zašportovať si a tak budovať i rozvíjať širokú komunitu na sídlisku.

„Jedným z dôvodov, prečo sme sa zamerali v projekte na šport je to, že šport považujeme za efektívny a zmysluplný druh aktivity vo voľnom čase každého  človeka, ktorý pomáha pri rozvoji jeho vôľových aj charakterových vlastností,” poznamenal don Peťo Grzechynka, podpredseda košickej Domky.

                Všetko to začalo v júni minulého roka Olympiádou Dominka Savia pre „stretkárov“ a návštevníkov oratória. Leto plné výletov spestrila chlapčenská hrebeňovka a cyklotúra. Deti zo sídliska mali počas prázdnin  možnosť prichádzať popoludní do strediska  a zašportovať si.

                Aj jeseň sa niesla v znamení športu. V septembri sa začal pravidelný aerobik pre maminy (aj babky, tety a všetkých, ktorí mali chuť) a večery v telocvični strediska na Troch hôrkach boli vyhradené športovcom všetkých vekových kategórií. Uskutočnil sa výlet rodín s deťmi do blízkeho okolia a výlet pre mladých. Zároveň na sídlisku Luník IX. začali nedeľné oratóriá – športové popoludnia pre rómsku mládež.

                Október patril jesennému kolu Saleziánskej hokejbalovej ligy, konala sa aj kalčetová pyramída, florbalisti si prišli na svoje v novembri. Počasie pre nadšencov zimných športov nám začalo priať až vo februári. Sídlisko sa vydalo na lyže a mladí, aj tí skôr narodení, bojovali s mrazivými teplotami na svahu v Krompachoch. Prvé mrazy priali aj priaznivcom korčuľovania a príprave ľadu pri košickom stredisku Tri hôrky. A ten sa každý deň hemžil korčuliarmi všetkých vekových kategórií, na svoje si prišli aj hokejisti. Futbalový turnaj si našiel miesto vo februári a keďže sa v marci oteplilo, športovci vymenili korčule a lyže za pingpongové a bedmintonové rakety.

                Zo všetkých aktivít sa najväčšej popularite tešilo klzisko, manželia sa zas našli v prvom ročníku Bedminton cupu. Medzi mladšími  zabodovali pingpongové a kalčetové pyramídy.  To všetko by ale nebolo možné zorganizovať bez výdatnej pomoci množstva ochotných dobrovoľníkov spomedzi mladších aj starších, ktorí obetovali trochu zo svojho voľného času príprave i realizácii jednotlivých aktivít. Aj vďaka nim počas športových podujatí panovala skvelá atmosféra, ktorej výsledkom boli unavení ale spokojní  športovci.

Alžbeta Hrušovská

Simple Calendar

15. júl 2018
17. júl 2018
20. júl 2018