Košickí animátori absolvovali Letný vzdelávací výcvik

V Bobrovci sa od 24. do 28. júla 2012 uskutočnila ďalšia časť dlhodobého projektu “Dobrovoľníctvo – škola života 2012”. Dvadsaťpäť saleziánskych animátorov z košickej Domky sa zúčastnilo Letného vzdelávacieho výcviku.

Letný vzdelávací výcvik je aktivita  zameraná na sociálno-psychologický výcvik v kombinácii s prednáškami, diskusiami, tréningom, vzájomnými výmenami skúseností, teambuildingom, aktívnym oddychom a zážitkovými aktivitami. Animátori tak spoločne vystúpili na Sivý vrch a na Šíp, relaxovali v Aquaparku Tatralandia, ale nezabudlo sa ani na duchovnú a vzdelávaciu časť programu. Každodenné sväté omše a spoločné modlitby sú pevnou súčasťou života saleziánskeho animátora a preto nemohli chýbať ani tu. Počas vzdelávacích blokov zase mladí trénovali svoje komunikačné schopnosti, zamýšľali sa nad vlastnosťami animátora a vedením skupiny. Prednášky zamerané na zmysel a hodnotu dobrovoľníctva obohatili už aj tak bohatý program a nezabudlo sa ani na športové a teambuildingové aktivity. Dôležitou časťou Letného vzdelávacieho výcviku bolo aj plánovanie aktivít nového školského roka 2012/2013 a zamýšľanie sa nad budúcnosťou strediska.

,,Počas Letného vzdelávacieho výcviku som si skvele oddýchol, zažil som veľa zábavy a nabral nové skúsenosti. Mal som zároveň možnosť hlbšie spoznať ľudí, s ktorými už dlhšie spolupracujem,“ vyjadril sa animátor Šimon.

Celý projekt sa realizuje aj vďaka grantovému programu DAMKO 2012 mesta Košice.

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019