Košickí animátori absolvovali Letný vzdelávací výcvik

V Bobrovci sa od 24. do 28. júla 2012 uskutočnila ďalšia časť dlhodobého projektu “Dobrovoľníctvo – škola života 2012”. Dvadsaťpäť saleziánskych animátorov z košickej Domky sa zúčastnilo Letného vzdelávacieho výcviku.

Letný vzdelávací výcvik je aktivita  zameraná na sociálno-psychologický výcvik v kombinácii s prednáškami, diskusiami, tréningom, vzájomnými výmenami skúseností, teambuildingom, aktívnym oddychom a zážitkovými aktivitami. Animátori tak spoločne vystúpili na Sivý vrch a na Šíp, relaxovali v Aquaparku Tatralandia, ale nezabudlo sa ani na duchovnú a vzdelávaciu časť programu. Každodenné sväté omše a spoločné modlitby sú pevnou súčasťou života saleziánskeho animátora a preto nemohli chýbať ani tu. Počas vzdelávacích blokov zase mladí trénovali svoje komunikačné schopnosti, zamýšľali sa nad vlastnosťami animátora a vedením skupiny. Prednášky zamerané na zmysel a hodnotu dobrovoľníctva obohatili už aj tak bohatý program a nezabudlo sa ani na športové a teambuildingové aktivity. Dôležitou časťou Letného vzdelávacieho výcviku bolo aj plánovanie aktivít nového školského roka 2012/2013 a zamýšľanie sa nad budúcnosťou strediska.

,,Počas Letného vzdelávacieho výcviku som si skvele oddýchol, zažil som veľa zábavy a nabral nové skúsenosti. Mal som zároveň možnosť hlbšie spoznať ľudí, s ktorými už dlhšie spolupracujem,“ vyjadril sa animátor Šimon.

Celý projekt sa realizuje aj vďaka grantovému programu DAMKO 2012 mesta Košice.

Simple Calendar

18. februára 2019
21. februára 2019
22. februára 2019
24. februára 2019