Tohtoročná Tehlička podporí výstavbu nemocnice v Južnom Sudáne

web banner tehlicka

web banner tehlickaNa obdobie pôstu pred Veľkou nocou 2012 SAVIO pripravuje už 7. ročník celoslovenského podujatia Tehlička. Významom tohto podujatia je priblížiť ľuďom na Slovensku, zvlášť deťom a mladým život iných ľudí v krajinách tretieho sveta. Zaujímavou formou – prostredníctvom rozličných aktivít a materiálov poukázať na rozdiel ich a našich životných podmienok.

„Pôst je obdobie, kedy si odriekame niečo zo svojho a prinášame ako obetu – modlitbu za seba a za iných. Môžeme myslieť pri tom zvlášť na tých, ktorí sú adresátmi poslania dona Bosca v tomto juhosudánskom meste Maridi,“ povedala Slávka Brigantová, riaditeľka kancelárie SAVIO.

Výťažok z tohtoročnej Tehličky bude venovaný Južnému Sudánu a zdravotníckemu projektu na výstavbu nemocnice v Maridi. Maridi je okresné mesto, v ktorom je jedna nemocnica a tri kliniky pre približne 100 000 ľudí. O lekárskej starostlivosti, ktorá sa na Slovensku považuje za samozrejmosť, môžu v Južnom Sudáne iba snívať.

Pomôcť tento sen splniť môže každý jeden z nás zaslaním SMS v tvare DMS TEHLICKA na číslo 877 až do 30. 4. 2012. Prispieť je možné aj na čísle účtu 262 085 2641/1100.

Ak máte záujem ako škola, skupina, farnosť, firma, organizácia, spoločenstvo a pod. zapojiť sa do Tehličky, vyplňte prihlášku a zašlite ju na našu adresu uvedenú na stránke www.savio.sk. Pre bližšie informácie nás kontaktujte mailom na tehlicka@savio.sk alebo telefonicky. Bližšie informácie o podujatí sa dozviete tu.

Text: Lucia Čupeľová

Foto: Stanislav Brigant

FOTO tehlicka nemocnica1

FOTO tehlicka nemocnica2

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019