Tohtoročný SummerDay pod novým názvom a v duchu motta „Spojme naše srdcia“

phoca thumb m fotka 1 summerday

phoca thumb m fotka 1 summerdayV tretiu slnečnú májovú nedeľu sa v Saleziánskom stredisku na Troch hôrkach  už po piaty krát uskutočnil deň otvorených dverí , ktorý je každoročne spojený s odpustom na slávnosť Panny Márie Pomocnice. Akciu organizovali saleziáni – spolupracovníci, Domka Košice a Materské centrum Obláčik, ktoré prispelo k novej myšlienke. Tohtoročný SummerDay sa zameral najmä na rodiny z rôznych sociálnych vrstiev.

Cieľom tohtoročnej akcie  bolo osloviť rodiny nielen zo saleziánskeho prostredia, ale otvoriť sa aj širšej verejnosti.  Veľkou túžbou bolo tiež osloviť sociálne slabé rodiny a ponúknuť im možnosť vzájomného stretávania sa  a zdieľania v stredisku. Pozvanie prijali mamky z krízového centra Dorka so svojimi deťmi, ktoré sa aktívne zapojili aj do pódiového programu a nechýbali ani rómske rodiny s deťmi z Luníka IX.

Privítanie direktora komunity Pavla Boku a príhovor zástupcu starostu mestskej časti Terasa MUDr. Milana Béreša, PhD.  odštartoval pódiový program, ktorý sa potom niesol v duchu ľudovej muziky a tanca folklórneho súboru Kalvarčan.  Ani finalistky súťaže DanceWay, ktorá sa konala týždeň pred akciou, sa svojím talentom a radosťou z tanca nedali zahanbiť . Obecenstvo určite potešilo aj vystúpenie rómskej mládeže z Luníka IX, ktorým to hralo a program vyvrcholil hudobno-animačným vystúpením Uja Ľuba, ktorý zaujal najmä našich najmladších rozprávkou „Kocúr v čižmách“ a minidiskotékou.

Súčasne s pódiovým programom prebiehali na ihriskáchzaujímavé súťaže, do ktorých sa aktívne zapojili celé rodiny.Odmenou za súťaženie detí bol malý retiazkový kolotoč, veľký nafukovací hrad a previezť sa mohli aj na poníkovi.

Organizátori ďakujú najmä Nadačnému fondu Telekom Nadácie Pontis za ich finančnú podporu akcie a dobrovoľníkom za ich neustálu prítomnosť a pomoc.

nadacny fond telekom logo

 

nadacia pontis logo

 

 

 

 

 

 

{pgslideshow id=81|width=640|height=480|delay=3000|image=L|pgslink=1}

 

summer day2012

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019