Na Troch hôrkach zažil Don Bosco pravé oratórium

(Košice 14. apríla 2013) Sprevádzaný veselým spevom a hudbou prekročil Don Bosco chvíľu po jednej hodine popoludní dvere kaplnky Panny Márie Pomocnice kresťanov na Troch hôrkach v Košiciach. Vítali ho školáci, študenti, dospelí, ale aj zástupcovia staršej generácie.

Truhla s relikviami Don Bosca bola uložená v herni spojenej s kaplnkou, ako by to iste chcel – tam, kde sú mladí. Po privítaní a úvodnej liturgii slova sa v pravidelných cykloch striedalo ticho, čítanie Spomienok Jána Bosca a hudba v podaní spoločného, chlapčenského aj detského zboru. Zároveň bola otvorená aj čajovňa, kde sa mohli návštevníci občerstviť a sledovať prezentáciu fotiek a videí z rôznych akcií, ktoré sa konali na Troch hôrkach.

Vďaka priaznivému počasiu sa mohli ľudia zdržovať aj vonku, zhovárať sa, deti mohli využívať preliezky a ihriská. Don Bosco sa tak dostal do prostredia, ktoré mu bolo známe a milé – do oratória, kde nechýba modlitba, hra, veselosť a hudba. Podľa odhadu direktora Pavla Boku si počas troch hodín prišlo uctiť zakladateľa saleziánov asi tisíc ľudí.

Tesne pred 16:00 sa všetci prítomní zhromaždili pred kaplnkou na spoločnú fotku s Don Boscom. Za radostného potlesku vyrazili autá s relikviami do strediska na Kalvárii, sprevádzané ďalšími trúbiacimi vozidlami.

 

3 h spolocna

 

3h 1

 

3h

 

 

Thompson

Odpovedať

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Vyplňte zvýraznené políčka *

Môžete použiť HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>