Oznamy 4.veľkonočná nedeľa C

 

21.4.2013

 

 

LIT. KALENDÁR

◦                23. APRÍLA: Utorok: Sv. Vojtecha, biskupa a mučeníka. Spomienka.

◦                24. APRÍLA: Streda: Sv. Juraja, mučeníka. Ľubovoľná spomienka.

◦                25. APRÍLA: Štvrtok: Sv. Marka, evanjelistu. Sviatok.

◦                28. APRÍLA: 5. veľkonočná nedeľa.

 

UPRATOVANIE

V sobotu poprosíme o upratovanie p. Erošovú Oľgu, p. Orendáčovú Margitu, a p. Homolovú Máriu. Vďaka.

RELIKVIE DON BOSCA

Ďakujeme za vaše modlitby pri urne Don Bosca, za všetky koláče a milodary a za akúkoľvek inú pomoc. Na náklady jeho cesty sa vyzbieralo cez 460.-€. Vyzbierané prostriedky sme odovzdali otcovi provinciálovi. Srdečne ďakuje.

Po sv. omši si môžete vyzdvihnúť tácky a nádoby, v ktorých ste nám priniesli zákusky, či minulú nedeľu alebo aj predtým.

 

DO RODÍN

            V stredu vás pozývame na duchovnú obnovu rodín. Začíname o 18.00.

DO MUŽI

Mužov pozývame na duchovnú obnovu od 3. do 5. mája v Bijacovciach. Odchádzame v piatok o 17.00 vrátime sa v nedeľu o 11.00 do Košíc. Zapísať sa dá vzadu vo vestibule. Podrobné informácie prídu mailom.

2%

Ešte sú posledné dni, kedy sa dá pomôcť stredisku cez 2%. Poprosíme vás aj o šírenie týchto tlačív. Pre stredisko je to značná pomoc.

CVČ

            Novela zákona o centrách voľného času sa dotklo aj nášho strediska. Súkromné centrum, ktoré tu máme zriadené sa takto dostáva do ťažšej situácie. Z prostriedkov súkromného centra sme financovali do značnej miery energie a platy – administratívu a polovičný plat pre sestru Beu. Rozhodnutie poslancov nás stavia prakticky pred otázku ako ďalej. Podávame v tomto období projekt na Nórsky finančný mechanizmus. Ak by prešiel, tak sme na istý čas zažehnali to najhoršie. Ak neprejde, budeme sa musieť zamyslieť na ďaľším spôsobom financovania strediska. Do premýšľania by sme radi zapojili aj vás a radi by sme si vypočuli aj vaše návrhy.

 

LETNÉ PODUJATIA

            Budúci týždeň vám dáme presné dátumy a informácie o všetkých letných podujatiach tohto strediska, aby ste sa vedeli v rodinách zariadiť s časom.

 

 DEŇ RODINY

Inštitút rodiny nás srdečne pozýva na Deň rodiny 4. mája na Hlavnej ulici v Košiciach od 10:30 hod. do 17:00 hod.

RODINNÁ OMŠA

            Pri východe z kaplnky si vyzdvihnite usmernenia na prežívanie sv. omši za účasti detí.

 

Odpovedať

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Vyplňte zvýraznené políčka *

Môžete použiť HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>