Pôstne zamyslenia štartujú

F4U

 

Saleziánske organizácie Laura a Domka na popolcovú stredu už po tretíkrát spustili projekt pôstnych zamyslení – Forty For You. Tento raz je to však iné. V spolupráci s občianskym združením Savio pripravili mladým upgrade – zamyslenia vo forme mobilovej aplikácie „Forty 4U“.

Forty For You je séria vyše štyridsiatich zamyslení, ktoré píšu mladí pre mladých. Niektorí z nich pôsobili aj ako dobrovoľníci či misionári na Ukrajine, v Albánsku i v Afrike a preto je im téma chudoby, ktorá sa nesie hlavnou líniou tohtoročných zamyslení, veľmi blízka.

„Chceme upriamiť pozornosť mladých viac na chudobných. Uvedomiť si, čo je v živote naozaj dôležité. Myšlienkou chudoby a opustených detí a mládeže na ulici chceme tiež poukázať na hodnotu výchovy a jej aktuálnosť aj dnes.“, vysvetlila Slávka Brigantová, zastupujúca saleziánske misie a už 8. ročník pôstnej aktivity Tehlička pre deti ulice.

Modlitba, odriekanie a almužna – to sú tri hlavné prvky, na ktoré poukazujú pôstne evanjeliá a z ktorých vychádzajú zamyslenia. Spolu s podnetným obrázkom, krátkou modlitbou obsahujú aj predsavzatie, splnením ktorého zbierajú čas darovaný druhým.

„Cieľom pôstneho projektu Forty For You, okrem myšlienky chudoby v rôznych formách, je aj zatraktívniť mladým ľuďom Sväté Písmo. Priblížiť im ho ako je len možné. Sme radi, že to môžeme tento rok urobiť aj prostredníctvom aplikácie Forty 4U,“ povedala Júlia Čižmárová, koordinátorka projektu.

Zamyslenia, ktoré sa spustili na popolcovú stredu si môžete prečítať na facebooku v skupine Forty For You, alebo na webových stránkach mládežníckych organizácií www.laura-mladez.skwww.domka.sk, alebo si ju môžete stiahnuť na Google Play či v iStore.