Prichádza k nám don Bosco – do nášho strediska

urna podujatia 3horky velky

Urna s relikviami začala svoju púť v Turíne 25. apríla 2009 a navštívi viac ako 130 krajín po celom svete. Relikvie (vosková figurína v životnej veľkosti, v ktorej sú uložené ostatky svätého Jána Bosca) zavítajú do nášho strediska Tri hôrky v nedeľu 14. apríla o 13:00 zo saleziánskeho strediska na Luníku IX, kde bude o. arcibiskup sláviť sv. omšu o 10:00.

V stredisku bude priestor pre osobnú modlitbu pri relikvii. Súčasne budú prebiehať sprievodné akcie v stredisku. O 16:00 odchádza don Bosco do kostola na Kalváriu, kde bude do večera 21:00.

Nedeľa:

V nedeľu začne program o 13.00 privítaním Don Bosca. Po sv. omši o 9.30 by čajovňa nebola. Skúste sa skôr doma naobedovať, aby ste sa mohli vrátiť na privítanie urny. V čase pobytu relikvií v kaplnke bude otvorené stredisko ako počas oratka. Dá sa tu teda byť ako v nedeľu po sv. omšiach.

Program v kaplnke na Troch hôrkach:

13:00 privítanie don Bosca spevom a úvodnou modlitbou

Priestor na krátku osobnú modlitbu v tichu,
Čítanie zo spomienok don Bosca a Pamätí oratória (chlapci/dievčatá, rodiny, SDB/FMA, ASC)
Spev (chlapci, deti, mladí)

15:20 ukončenie spevom a modlitbou

15:30 spoločná fotka

Potešili by sme sa, keď by sa vám podarilo napiecť nejaký koláč na dotvorenie rodinnej atmosféry. Záver bude o 16.00.

urna podujatia 3horky velky

don bosco kalvarka plagat

plagat relikvie

 

Krátky životopis dona Bosca:
Don Bosco sa narodil v Becchi (Castelnuovo di Asti, Taliansko) 16. augusta 1815 v roľníckej rodine. Za kňaza bol vysvätený v júni v roku 1841. Celý svoj život venoval tomu, aby konkrétnym výchovným úsilím pomohol opusteným mladým stať sa čestnými občanmi a dobrými kresťanmi. Don Bosco zriadil pre chlapcov dom (stredisko) na dobré využitie voľného času, ktorý im poskytoval rodinné prostredie, dielne a triedy na výučbu remesla. Založil kongregáciu, ktorá si za svoj cieľ stanovila usilovať sa o spásu mládeže. Don Bosco zomrel ako 72-ročný dňa 31. januára 1888. Donovi Boscovi dala Cirkev titul otec a učiteľ mládeže. Pius XI. ho v roku 1929 vyhlásil za blahoslaveného a na Veľkú noc 1. apríla 1934 za svätého.

bosco