Tri hôrky otvorili svoje dvere verejnosti

Saleziáni spolupracovníci spolu so saleziánmi a Domkou opäť usporiadali Summer day – deň otvorených dverí v saleziánskom stredisku na Troch hôrkach. Ten je zároveň oslavou Panny Márie Pomocnice, ktorej je zasvätená miestna kaplnka.

Celé podujatie sa začalo v nedeľu 26. mája doobeda slávnostnou svätou omšou, ktorú slúžil direktor saleziánov v Humennom, don Maroš Husár. V poobedňajších hodinách už bol celý areál strediska naplnený programom a atrakciami pre návštevníkov, najmä pre rodiny a deti. Aj napriek chladnému počasiu bolo 17 vonkajších zábavných stanovíšť, o ktoré sa starali animátori, neustále naplnených. Direktor Troch hôrok, don Pavol Boka, odhadol počet návštevníkov na 500.

Hlavný program na pódiu sa odohrával v telocvični. Na rozdiel od minulých rokov si organizátori nepozývali hostí, ale zamerali sa najmä na talenty priamo zo strediska. Takto dostali možnosť vystupovať už tradičné zoskupenia – folklórny súbor Kalvarčan a zbor z Luníka IX, ale aj nové Alternatívne Hudobné Teleso, alebo Chlapčenský zbor K.O., ktorý na Summer day ešte nevystupoval. Okrem Domky a saleziánskeho diela sa na podujatí prezentovali aj OZ Maják nádeje a iniciatíva Národný pochod za život.

Summer day začal pred niekoľkými rokmi na Kalvárii ako posledná piatková čajovňa v školskom roku. Po presune na Tri hôrky sa však stal priestorom na stretnutie rodín, prezentáciu saleziánskeho diela a zjednocovanie komunity na sídlisku Terasa. Pôsobenie saleziánov vo svojom príhovore ocenil aj námestník starostu Terasy, Milan Bereš.

V rámci akcie bola otvorená aj nová oddychová zóna s trávnatou plochou pre návštevníkov strediska a obyvateľov sídliska. Otvorenie sa však kvôli nepriaznivému počasiu a podmočenému povrchu nemohlo konať za prítomnosti verejnosti.

Aktivitu podporil Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis a konala sa aj vďaka podpore z Nadačného fondu SPPoločne pri nadácii SPP.

 

sirka 2finalspodok

 

fotografie z akcie si môžete pozrieť na našom facebooku

 

Thompson

 

 

 

summerday6

Odpovedať

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Vyplňte zvýraznené políčka *

Môžete použiť HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019