A čo dneška? MEŠka!

Uplynulý víkend Mediálna škola v Žiline otvorila po tretí raz svoje brány. Pre nás, “druhákov” si tentokrát školitelia pripravili skutočne lákavé kúsky. Práca s grafikou, dizajnom, či vystupovanie pred kamerou, ako aj rady, ako správne fotiť, aby výsledok stál za to – to všetko nás obohatilo o ďalšie nové skúsenosti, znalosti, ale aj nezabudnuteľné zážitky.

Ďalšou dôležitou témou kurzu bola reklama. Spoločne sme si rozobrali, aké techniky reklamy sa v médiách využívajú, aby prilákali zákazníka a ako sa s reklamami stretávame každodenne nielen na ulici – vo forme bilboardov, ale aj pri pozeraní filmov, hoci si to častokrát ani neuvedomujeme.

Za tento krásny a tvorivý čas ďakujeme všetkým naším školiteľom. Špeciálnu vďaku vyjadrujeme Šebovi Andilovi, animátorovi z nášho strediska,  ktorý sa s nami veľmi ochotne podelil o svoje skúsenosti s grafikou a trpezlivo stál aj pri zrode našich prvých diel.

Veríme, že aj vďaka tomuto víkendu sme sa opäť o malý krôčik niekam – v tom veľkom a rozmanitom svete médií posunuli a že všetky nové poznatky naplno zúžitkujeme tam, kde žijeme.

Mediálna škola je dvojročný projekt vzdelávania sa v oblasti médií. Vznikol v rámci spolupráce saleziánskej rodiny a zastrešuje ho združenie mladých Laura. Už budúci týždeň opäť privíta nových prvákov. Pokiaľ sa chceš dozvedieť viac, klikni na medialnaskola.sk

KIKA