Brány Troch hôrok sa opäť otvorili pre širokú verejnosť (video+foto)

Summer day, tradičné podujatie organizované saleziánmi z Troch hôrok, saleziánmi spolupracovníkmi, súborom Kalvarčan a Domkou, ponúkol priaznivcom strediska a obyvateľom sídliska Terasa zábavný program a priestor pre rozvoj komunitného prostredia.

Tohoročnú radostnú atmosféru dňa otvorených dverí dotvorili aj ďalšie dve udalosti – 90. výročie príchodu saleziánov na Slovensko a 5. výročie otvorenia strediska na Troch hôrkach. Ich prínos miestnej komunite vyzdvihol na zahájení podujatia aj starostia Terasy Rudolf Bauer.

Summer day bol ukážkou angažovanosti a aktivity mnohých ľudí. Na dvadsiatich štyroch športovo – zábavných stanovištiach sa deťom venovalo takmer päťdesiat mladých dobrovoľníkov. Pre návštevníkov, ktorými boli prevažne mladé rodiny s deťmi, organizátori pripravili aj bufet a atrakcie ako kolotoč, skákací hrad, streľbu zo vzduchoviek alebo možnosť zvnútra si dobre poobzerať záchranárske vozidlo.

Na pódiu sa predstavili najmä talenty a skupiny zo strediska. Veľkú pozornosť pritiahli detský zbor Minimo a detský folklórny súbor Kalvarček. O niečo iným štýlom sa prezentovali chalani z kapely Young Avalanche. Ako hostia opäť úspešne vystúpil mládežnícky zbor z Luníka IX a veľké ovácie zožala futbalovo-basketbalová freestylová skupina Hands up, ktorá bavila návštevníkov aj pred a po samotnom predstavení.

Okrem aktívneho oddychu a spoločne stráveného času si mohli návštevníci pozrieť prezentáciu strediska a využiť priestory materského centra.

Aktivita sa konala aj vďaka podpore Nadačného fondu T-Systems Slovakia spravovaného Karpatskou nadáciou /www.karpatskanadacia.sk/.

 

fotogaléria tu:

l9 handsup dzeci

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019