S pasom na ceste okolo sveta – prímestský tábor

Stalo sa už dobrou tradíciou, že koncom leta sa Tri Hôrky ozývajú hudbou, smiechom a všetkým, čo k poriadnemu prímestskému táboru patrí. Inak tomu nebolo ani tento rok, a tak sme sa v posledný prázdninový týždeň vydali na cestu okolo sveta.

Každý deň sme mali príležitosť spoznať iný kontinent a svätého či svätú, ktorí na ňom pôsobili. Rôznymi hrami, aktivitami alebo symbolmi sme sa snažili priblížiť vzdialeným kultúram. Pondelok patril vybavovačkám, úradom a byrokracii, ktoré sme však s pomocou našej ochotnej turistickej sprievodkyne Jožky úspešne zvládli. Po lekárskych vyšetreniach a ďalších povoleniach sa nám ambasádori rozhodli udeliť víza, a tak sme mohli už v utorok spolu so sv. Tekakwithou putovať po stopách indiánov až na Bankov.

Streda sa niesla v znamení svätca dnešných dní, pápeža Františka a s ním spojenej Európy. Bohatý program nás neminul ani v posledný deň našej cesty. Divokou Afrikou sme prešli s pomocou sv. Bakhity, prvej africkej svätej.

Nuž, a čo by bol Saleziánsky tábor bez Saleziánskeho ducha? Ten sa naplno prejavoval každý deň, či už pri láskavej spolupráci detí s animátormi, alebo pri slúžení svätej omše. Všetci účastníci, ako aj animátori, si odniesli mnoho pekných zážitkov, cestovateľských skúseností a nových priateľstiev.

 

A. B.