Z vianočného turnaja sa stal veľký – VHT po novom

V dňoch 7.- 9. 11. 2015 sa v Košiciach uskutočnil už tradičný Veľký hokejbalový turnaj.

Do Košíc na Turnaj pricestovalo 120 chlapcov so svojimi trénermi z Michaloviec, Bardejova, Prešova, Humenného, Námestova, Partizánskeho, Žiliny, Banskej Bystrice a domáci z Košíc.

Okrem športovej časti turnaja mali chlapci možnosť prežiť spoločenský piatkový večer, kde sa uskutočnil slávnostný sľub čestnej hry a rozlosovanie do skupín. Súčasťou piatkového večera boli aj rôzne tímové hry.

V sobotu prebiehali celý deň zápasy základných skupín na dvoch asfaltových ihriskách. Atmosféru turnaja dotvorili organizátori pečením koláčov, ktoré vytvorili rodinnú atmosféru turnaja.

Sobotný večer sa niesol v duchu slávnostnej večere. Účastníci turnaja si mali so sebou priniesť slušnú košeľu a kravatu. Spoločne sme zasadli za slávnostne prestretý stôl so slávnostnou večerou. Po večeri bol priestor na predstavenie jednotlivých hokejbalových tímov. Slávnostnou večerou sme chceli dosiahnuť aj spoločenský rozmer turnaja.

V nedeľu sa pokračovalo vyraďovacími zápasmi. Bojovnosť jednotlivých tímov narastala s pribúdajúcou šancou postúpiť. Nakoniec sa do finále prebojovali mužstvá z Bardejova a Partizánskeho. Radosť z finálové víťazstva mali nakoniec chlapci z Bardejova. Na druhom mieste sa umiestnili chlapci z Partizánskeho a na treťom mieste skončili chlapci z Humenného.

O priebeh celého turnaja sa staralo približne 80 dobrovoľníkov od mladých dospievajúcich až po rodičov spoločne s komunitou bratov saleziánov a sestier saleziánok. Dobrovoľníci boli rozdelení do viacerých skupín. Mediálny tím, ktorý spravoval FB stránku, natáčal videá a fotil. PR tím mal na starosti propagáciu turnaja a grafický dizajn turnaja. Technický tím zabezpečoval všetky technické záležitosti. Kuchynský tím zabezpečoval všetko, čo sa týkalo stravy a občerstvenia.

Vďaka všetkým, ktorý akýmkoľvek spôsobom prispeli k peknému priebehu celého turnaja.

 

Turnaj sa podarilo zrealizovať aj vďaka podpore Ministerstva financií SR.