Bodka 2015: Koniec dobrý, všetko dobré

Tak, ako v známom slovenskom prísloví to bolo aj na Bodke v Levoči, kde chlapci zo saleziánskeho strediska na Troch hôrkach zakončili dva mesiace letných prázdnin.

Podujatie sa pre výpravu z Troch hôrok začalo tradične v predstihu. „Chceli sme si vychutnať posledné dni voľna, takže už v sobotu, 29.8. sme sa vybrali do Popradu. Stretnutie sme odštartovali večernou prechádzkou v centre mesta spojenou so zmrzlinou“, priblížil don Bohuš Levko.
Nedeľa patrila výletu do Vysokých Tatier. Kroky chlapcov viedli na Sliezsky dom a odtiaľ po magistrále do Starého Smokovca. Čas vyplnený rozhovormi v dobrej partii a krásnymi výhľadmi za výborného počasia zavŕšili relaxom v popradskom Aquacity. „Tri hodiny nám tam ubehli doslova ‚ako voda‘“, dodal s úsmevom don Bohuš.
Nasledujúce ráno už na chlapcov čakal pripravený autobus. Spolu s partiami z iných saleziánskych stredísk sa z popradského oratória presunuli na Mariánsku horu v Levoči, kde bol pripravený hlavný program Bodky za prázdninami. Po pekných scénkach chlapcov zo stredísk mali účastníci možnosť zamyslieť sa nad prežitými prázdninami. Poobede samozrejme nesmela chýbať spoločná hra a workshopy. Čas strávený spoločnou cestou vo vlaku domov, to boli posledné momenty letných prázdnin roku 2015, po ktorých sa už pre chlapcov začal ďalší školský rok plný nových zážitkov.

 

Aktivita sa uskutočnila vďaka podpore Mesta Košice prostredníctvom grantového programu Damko 2015.