Dobrá hudba, nezabudnuteľné zážitky, príležitosť k duchovnému rastu – to všetko za jeden víkend!

Trnavský city music festival pritiahne do Trnavy nielen tisícky mladých z celého Slovenska, ale aj zaujímavých hostí ako Martin Smith, Mária Čírová, Simona Martausová a ďalších.

23. ročník Festivalu Lumen s mottom „History maker“ sa už tradične uskutoční začiatkom júna v historickom centre mesta Trnava. Okrem Trojičného námestia pripravili organizátori program aj v mestskom amfiteátri, Kine Hviezda a na ďalších miestach.

„Headlinerom je Martin Smith, bývalý frontman kapely Delirious?, ktorá na festivale účinkovala v roku 2008. Veríme, že do Trnavy prinesie rovnakú dávku energie, ako pri jeho predošlej návšteve“, povedal riaditeľ Festivalu Lumen Ján Holubčík SDB.

Tohtoročnou novinkou je zmena piatkového programu festivalu. Na rozdiel od predošlých ročníkov v tento deň nebude prebiehať na Trojičnom námestí žiadny program. Ten sa presunie do DKO a mestského amfiteátra. Máriá Čírová zahrá koncert s podtitulom „Moja cesta“, ktorý bude jedinečnou výpoveďou o jej kariére. Súčasťou piatkového programu bude aj evanjelizačný projekt Godzone a Tanečné divadlo ATak.

Vyvrcholením prvého dňa festivalu bude oslava 200. výročia narodenia dona Bosca, zakladateľa rehole Saleziánov, a „vodcu mladých“.

 

Festivalová sobota bude patriť predovšetkým prednáškam a workshopom, na ktoré prijalo pozvanie vyše 40 prednášajúcich. Ponuka workshopov bude naozaj široká a zahrnie témy viery, psychológie a vzťahov.

Veľkolepý záver festivalu sa uskutoční na Trojičnom námestí. Program na hlavnom pódiu otvorí slovenská speváčka Simona Martausová, ktorá si svojimi textami a hudobným prevedením získava na Slovensku čoraz viac fanúšikov. Pokračovať budú dve zahraničné formácie, ktoré sú pre verejnosť zatiaľ tajomstvom. Program druhého dňa festivalu uzavrie headliner Martin Smith (UK) so svojou kapelou.

Predpredaj ubytovania a lístkov do XL zóny spustia organizátori v polovici apríla.

Aktuálne informácie o festivale môžete sledovať na webstránke fln.sk alebo na Facebook evente festivalu.