33.nedeľa v období cez rok C

13.11.2016 

LITURGICKÝ KALENDÁR

 

  1. NOVEMBER: Utorok: bl. Magdaléna Moranová, panna. Spomienka pre sdb rodinu.
  2. NOVEMBER: Štvrtok: sv. Alžbeta Uhorská, rehoľníčka. Spomienka. V katedrále slávnosť.
  3. NOVEMBER: Tridsiata štvrtá nedeľa v období cez rok, Krista Kráľa. Slávnosť.

Dnes je pri svätých omšiach dobročinná zbierka sv. Alžbety venovaná na hniezdo záchrany.

SPEVÁCKY ZBOR MINIMO

Oznamujeme rodičom všetkých malých spevákov, že dnes po svätej omši je v hudobnej miestnosti nácvik detského zboru Minimo.

DUCHOVNÁ OBNOVA MLADÝCH

Tento týždeň v stredu 16. 11 2016 máme v stredisku duchovnú obnovu pre mladých. Srdečne pozývame všetkých stredoškolákov a vysokoškolákov a začíname o 18:00 v našej kaplnke.

UPRATOVANIE

Na budúcu sobotu prosíme o upratovanie rod. Szanisloóvú a rod. Kaňuchovú. Ďakujeme.

ĎAKOVNÁ SVÄTÁ OMŠA

V dnešný deň 13. novembra sa o 10:30 v Košickej katedrále svätou omšou uzavrie v arcidiecéze Mimoriadny Svätý rok milosrdenstva. Poďakovanie je spojené s odpustovou slávnosťou sv. Alžbety, patrónky katedrály. Dnes si môžete aj zakúpiť za 1€ novénu k sv. Alžbete za chudobných. Výnos bude použitý pre chudobné rodiny v Majáku nádeje.

KATARÍNSKA ZÁBAVA

         Pozývame všetkých mladých nad 18 rokov na Katarínsku zábavu, ktorá sa uskutoční v našom stredisku v piatok 25.11.2016 o 20:00h. Cena vstupenky v predpredaji je 2,50€ a môžete si ich zakúpiť po mládežníckych svätých omšiach. Cena lístka v deň akcie bude 3 €. Akcia: všetky Kataríny majú vstup zdarma!!!

VYDAVATEĽSTVO DON BOSCO

Naše vydavateľstvo ponúka na predaj nový životopis nášho zakladateľa. Kniha s názvom Don Bosco je obohatená o nové zaujímavé skutočnosti zo života tohto veľkého svätca. Taktiež si v našej predajni môžete už kúpiť novú stolovú hru s názvom Bosco pix, ktorá je vhodná aj ako darček pre vašich známych. Cena hry je 14€ .

FESTIVAL KOŠICKÉ HANUSOVE DNI

         Pozývame na kultúrno-spoločenský festival Hanusove dni, ktorý sa uskutoční v dňoch od 20. – 22. 11 2016 v priestoroch Fugy – kultúrneho centra na Moyzesovej 62. Hlavným rečníkom podujatia je vladyka Cyril Vasiľ, SJ. Vystúpia aj iní zaujímaví rečníci z oblasti ekonomiky, osobného rozvoja, spoločnosti, či politiky. Viac informácií nájdete na stránke www.khd.sk.

FINÁLE VHT

Dnes o 11:30h pozývame všetkých na finále VHT.

DUCHOVNÁ OBNOVA MUŽOV

Srdečne pozývame mužov na duchovnú obnovu, ktorá sa uskutoční v dňoch od 25. – 27. 11 2016. Prihlasovať sa dá zapísaním do zoznamu vzadu vo vestibule strediska. Duchovná obnova sa uskutoční v Brezovke pri Bardejove.

 

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019