Víťazom jubilejného Veľkého hokejbalového turnaja je Námestovo

V Košiciach ani túto jeseň nechýbal už tradičný Veľký hokejbalový turnaj (VHT). V poradí 20. ročník turnaja prišli 11.-13. novembra osláviť chlapci z celého Slovenska. Osem tímov proti sebe bojovalo o putovný pohár Pištu.

Turnaj odštartovali mladí športovci piatkovou sv. omšou a programom, na ktorom nechýbali rôzne aktivity a losovanie do skupín. Sobotňajšiu sériu zápasov zakončil na saleziánskych ihriskách exhibičný zápas – MiniStar (hráči VHT) vs OldStar (výber trénerov), ktorý sa niesol v RETRO štýle. Športové zápolenie bolo plné zábavných momentov a dalo možnosť odreagovať sa súťažiacim, trénerom ale aj organizátorom.

Ako je už zvykom, v sobotu večer chlapci vymenili dresy za obleky a stretli sa na spoločnej slávnostnej večeri. Ku koncu mimoriadneho Svätého roku milosrdenstva prešli bránou milosrdenstva v Dóme sv. Alžbety.

Nedeľa už naplno patrila hokejbalu. Tým, ktorí si nemohli prísť vychutnať športovú atmosféru priamo na ihriská, umožnili organizátori sledovať finálové zápasy online, prostredníctvom livestreamu.

V zápase o tretie miesto sa stretli tímy z Humenného a Košíc. Na bronzovom mieste nakoniec skončili chlapci z Humenného. Zlato si domov odnieslo Námestovo, ktoré vo finále porazilo Prešovské mužstvo 3:2.

Aktivita bola podporená z dotácie MŠVVaŠ SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a Nádáciou Tatra banky Dobré srdce.

2016_11_18_VHT3

2016_11_18_VHT1

2016_11_18_VHT4

zdroj: saleziani.sk, Katarína Rendošová

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019