32. Nedeľa v období cez rok

12.11.2017 

LITURGICKÝ KALENDÁR

 

  1. NOVEMBER: Pondelok: bl. Artemide Zatti, rehoľník. Spomienka pre sal. rodinu. Patrón našej komunity.
  2. NOVEMBER: Streda: bl. Magdaléna Moranová, panna. Spomienka pre sal. rodinu.
  3. NOVEMBER: Piatok: sv. Alžbeta Uhorská, rehoľníčka. Spomienka.
  4. NOVEMBER: 33. Nedeľa v období cez rok

                           V tomto týždni v stredu začínajú duchovné cvičenia pre pracujúcich, zverujeme vám túto akciu do vašich modlitieb. Na budúcu nedeľu je zbierka 3×3 a zbierka pre Dóm sv. Alžbety.

 

STRETNUTIE PRÍPRAVKÁROV

V stredu v tomto týždni máme stretnutie s prípravkármi. Začíname svätou omšou o 17:15h v našej kaplnke. Pozývame všetkých.

KRÚŽKY A STRETKÁ

V piatok 17. 11 je štátny sviatok „Deň boja za slobodu a demokraciu“. Keďže sú školy zatvorené a je predĺžený víkend, stretká a krúžky počas oratória nebudú. Mládežnícke stredisko so sv. omšou bude ako obvykle.

UPRATOVANIE

         Na budúcu sobotu upratujú rodiny Ihnátová a Dvorčáková. O dva týždne to bude rodina Janečková. Ďakujeme vopred za pomoc.

PRÍPRAVA K SVIATOSTIAM

Na budúcu nedeľu bude stretnutie s rodičmi a deťmi, ktoré sa pripravujú na prijatie sviatosti Eucharistie. Stretneme sa po rodinnej svätej omši v kaplnke.

DUCHOVNÁ OBNOVA PRE MUŽOV A ŽENY

O dva týždne v piatok 24. 11 2017 začíname duchovnú obnovu pre mužov. O tri týždne 1. 12 2017 bude duchovná obnova pre ženy. Obidva termíny duchovných obnov sa uskutočnia v Bijacovciach. Prihlasovať sa môžete zapísaním vo vestibule na papier, alebo cez kontakt na bratov, či sestry.

HOKEJBALOVÝ TURNAJ VHT

Prosíme dnes ešte o vašu pomoc pri upratovaní priestorov školy, kde boli ubytovaní chlapci z hokejbalového turnaja. Začiatok upratovania je o 14:00 hodine. Prosíme, aby ste si so sebou priniesli aj pomôcky na upratovania. Ďakujeme.

MULTIŽÁNROVÝ VEČER

Pozývame vás na multižánrový večer „Mucha na scéne“, ktorý sa uskutoční v nedeľu 19. 11 2017 o 19:00h v čajovni. Hosťami budú dlhoročný herec z košického Štátneho divadla Jozef Úradník a víťazka gospel talentu Slávka Tkáčová.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Dňa 16. 11 a 8. 12 2017 sa od 9:00 hod. do 13:30 hod. uskutoční v SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline u saleziánov „DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ.“ Môžete tam uvidieť našich autoopravárov, stolárov, murárov a grafikov. Všetci ste srdečne pozvaní.

 PREDNÁŠKY PRE MANŽELOV

Pozývame všetky manželské páry, ktoré si chcú posilniť a prehĺbiť svoje manželstvo, na cyklus prednášok vždy druhý utorok v mesiaci vo farnosti Sv. Gorazda a spoločníkov na Terase.

Ďalšie stretnutie bude tento utorok 14. novembra 2017 o 18:00 v katechetickej miestnosti na poschodí farskej budovy. Počas programu sa animátori postarajú o menšie deti. Viac informácií nájdete na nástenke pri východe.

PERIODIKÁ

Prišlo nové číslo Katolíckych novín, v ktorom sa okrem iného dočítate aj o stravovaní detí v školských jedálňach. Zároveň vám dávame do pozornosti aj možnosť zakúpiť si rôzne knižne tituly v našej predajni.

ĎAKOVNÝ LIST

Z príležitosti dobročinnej zbierky pre rodiny v ťažkostiach z minulej nedele nám z „Majáku nádeje“ poslali ďakovný list. Jeho plné znenie si môžete prečítať na nástenke pri východe z kostola.

KATARÍNSKA ZÁBAVA

Pozývame všetkých mladých nad 18 rokov na Katarínsku zábavu, ktorá sa uskutoční v našom stredisku v sobotu 25.11. o 19.00 hodine. Cena vstupenky v predpredaji je 2,50€ a v deň zábavy 3€. Lístky si môžete zakúpiť po mládežníckych svätých omšiach, prípadne v nedeľu u Balunovcov. Všetky Kataríny majú vstup zdarma!!! Tešíme sa na spoločnú zábavu.

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019