33. Nedeľa v období cez rok

19.11.2017 

LITURGICKÝ KALENDÁR

 

  1. NOVEMBER: Utorok: Obetovanie Panny Márie. Spomienka.
  2. NOVEMBER: Streda: sv. Cecília, panna a mučenica. Spomienka.
  3. NOVEMBER: Piatok: sv. Ondrej Dung -Lak, kňaz, a spoločníci, mučeníci. Spomienka.
  4. NOVEMBER: Krista Kráľa. Slávnosť.

                           Dnes je pri východe z kaplnky zbierka 3×3 a pred oltárom zbierka sv. Alžbety, ktorá je teraz určená na obnovu pútnických miest v Obišovciach a Gaboltove. V pondelok má naša komunita duchovnú obnovu, prosíme vás o vaše modlitby.

 

DUCHOVNÁ OBNOVA PRE MLADÝCH

V stredu v tomto týždni máme duchovnú obnovu pre mladých. Začíname o 18.00 hodine v našej kaplnke a pozývame všetkých stredoškolákov a vysokoškolákov.

UPRATOVANIE

         Na budúcu sobotu upratuje rodina Janečková. O dva týždne to budú rodiny Lakatošová a Adamčíková. Ďakujeme vopred za pomoc.

DUCHOVNÁ OBNOVA PRE MUŽOV A ŽENY

Na budúci piatok 24. 11 2017 začíname duchovnú obnovu pre mužov. O dva týždne 1. 12 2017 bude duchovná obnova pre ženy. Obidva termíny duchovných obnov sa uskutočnia v Bijacovciach. Prihlasovať sa môžete zapísaním vo vestibule na papier, alebo cez kontakt na bratov, či sestry.

HOKEJBALOVÝ TURNAJ VHT

Chceme poďakovať všetkým, ktorí nám pri organizovaní VHT pomohli akýmkoľvek spôsobom. Predovšetkým mamkám, ktoré upiekli koláče pre chlapcov. Rodičom, ktorí pomohli v nedeľu pri upratovaní školy a pri prácach v našej kuchyni. Animátorom, rozhodcom a zdravotníčkam, ktorí pomáhali priamo pri ihriskách. Spoločne sme pekne prezentovali naše stredisko na tejto celoslovenskej akcii a chlapci z Troch hôrok a Kalvárie obsadili 6. miesto. Stretli sme sa však aj s odmietavým postojom pomôcť, preto prosíme o väčšie pochopenie aj cieľov nášho strediska. Pripomíname, že sme tu všetci pre mladých, spoločne chceme budovať rodinnosť a otvorenosť.

MULTIŽÁNROVÝ VEČER

Pozývame vás na multižánrový večer „Mucha na scéne“, ktorý sa uskutoční dnes o 19:00h v našej čajovni. Hosťami budú dlhoročný herec z košického Štátneho divadla Jozef Úradník a víťazka gospel talentu Slávka Tkáčová.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Dňa 16. 11 a 8. 12 2017 sa od 9:00 hod. do 13:30 hod. uskutoční v SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline u saleziánov „DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ.“ Môžete tam uvidieť našich autoopravárov, stolárov, murárov a grafikov. Všetci ste srdečne pozvaní.

KATARÍNSKA ZÁBAVA

Pozývame všetkých mladých nad 18 rokov na Katarínsku zábavu, ktorá sa uskutoční v našom stredisku v sobotu 25.11. o 19.00 hodine. Cena vstupenky v predpredaji je 2,50€ a v deň zábavy 3€. Lístky si môžete zakúpiť po mládežníckych svätých omšiach, prípadne v nedeľu u Balunovcov. Všetky Kataríny majú vstup zdarma!!! Tešíme sa na spoločnú zábavu.

POŽEHNANIE PRE MAMIČKY

Oznamujeme, že na Prvú adventnú nedeľu budeme v našej kaplnke na rodinnej svätej omši udeľovať požehnanie mamičkám v požehnanom stave. Vyprosujme pre nich zdravie a Božiu pomoc.

KONZULTA FMA

Budúci víkend čaká naše sestry FMA na Slovensku veľká udalosť. Sestry budú cez modlitbu a uvažovanie hľadať novú provinciálku pre ďalšie obdobie. Zverujeme vám túto udalosť do vašich modlitieb.

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019