Sedem tímov na 22. ročníku VHT

Veľký hokejbalový turnaj začal v piatok večer mládežníckou sv. omšou. Lavice boli plné rôznych dresov, medzi ktorými sa objavili tímy z Bardejova, Novej Dubnice, Banskej Bystrice, Námestova, Prešova, Košíc 3H a Košíc Kalvárky. Po omši chlapcov čakal program v telocvični so športovými disciplínami. Stanovištia však neplnili vo svojich mužstvách, ale pomiešaní zo všetkých tímov. Pripravené hry boli zakončené modlitbou a po nej sa chlapci presunuli sa do školy, kde boli ubytovaní, aby nabrali energiu na nasledujúce zápasy.

Sobota bola odštartovaná prvým zápasom o 8:30. Tímy súťažili v skupinách o postup do finálnych zápasov. Favoritom sa stalo Námestovo, ktoré vyhrávalo s veľkými rozdielmi. Nášmu stredisku sa ale nepodarilo prebojovať, aj napriek tomu, že sa veľmi tešili z gólov, ktoré rozdali. Mužstvá hrali v plnom nasadení, nadšená a bojovná atmosféra vládla v celom stredisku. Fanúšici taktiež povzbudzovali naplno. Všetci sa zúčastnili na sv. omši a po nej sa posilnili obedom. Odohrali sa ďalšie zápasy, kedy sa rozhodlo o postupoch zo skupín. V poslednom stretnutí boli hráči Košíc s trénermi a výber hráčov z iných miest. Košice skórovali 4:1. O šiestej sa konala slávnostná večera so sprievodnými aktivitami pre chlapcov, kedy moderátor vylosoval niekoľko mien z dvoch tímov, ktoré súťažili o skvelé ceny. Každý tím si mohol vybrať večerný program, niekoľko skupín sa rozhodlo ísť do mesta a zvyšné dve sa rozhodli pozrieť si film v stredisku.

Skorá ranná sv. omša namotivovala chlapcov do finálnych zápasov, ktoré sa hrali hneď po nej. Rozhodovalo sa o piatom a šiestom mieste, no všetci sa tešili hlavne komu budú patriť prvé tri miesta. Dychtivosť v bojoch sa stupňovala, keď sa približoval čas obeda, pretože začínali posledné zápasy. Išlo o veľa.

Konečné umiestnenia tímov je nasledovné:

  1. Námestovo
  2. Banská Bystrica
  3. Košice Kalvária
  4. Nová Dubnica
  5. Košice 3H
  6. Bardejov
  7. Prešov

 

Fotogaléria:

 

Video z finálového zápasu Námestovo vs. Banská Bystrica:

 

Aktivita bola podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a z rozpočtu Mestskej časti Košice Západ.

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019