Mladí z 3H na Lumene

Skupina mladých z nášho strediska sa počas víkendu 15 – 17. júna mala možnosť zabaviť a obohatiť na 26. ročníku Festivalu Lumen. Tento rok sa niesol v duchu motta „Be brave“ („Buď odvážny“).

Trnava pre nich pripravila kvalitný program v podobe workshopov, koncertov a prednášok. Festival ponúkal počas celého víkendu aj atrakcie pre deti – koncertíky, detský kútik a iné.

Lumen je pre mnohých priestorom a časom na pekné stretnutia, ktorých centrom je hlavne rehoľná kaviareň, ktorá sa už stala lumeňáckou tradíciou.

Program sa začínal už v piatok poobede. Večerný film Apoštol Pavol veľmi pekne odzrkadľoval heslo festivalu a mladí z neho mohli čerpať aj nasledujúce dni. Ako prví zahriali stage na Trojičnom námestí skupina No name, Sima Martausová so svojou kapelou, či Slávka Tkáčová, ktorú poznáme z nášho multižánrového večera. Na sobotné doobedie, ako to už každý rok býva zvykom, boli pozvaní hostia, ktorí viedli prednášky a diskusie na rôzne témy politiky, náboženstva, vzdelania, manželstva a rodiny, z ktorých si účastníci mohli vyberať. Večer patril známym ale aj menej známym slovenským speváckym skupinám tak isto ako aj zahraničným. Veľkej účasti sa mohli tešiť populárna skupina S hudbou vesmírnou, či britská skupina LZ7, headliner sobotného večera. Vyvrcholením a ukončením festivalu bola polnočná sv. omša vo františkánskom kostole sv. Jakuba.

text: Katka Rendošová

foto: Robo Ristvey

IMG_3634

IMG_3639

IMG_3641

IMG_3744