Rodinný tábor s Levím kráľom

Do troch dní vypredaný rodinný tábor sa aj tento rok konal v rekreačnom zariadení v Groń Placowka v Poľsku tretí júlový týždeň. Rodičia s deťmi prežili päťdňový príbeh s levím kráľom Simbom, s ktorým si prešli všetkými nástrahami, kým sa skutočne stal kráľom.

Hoci počasie počas piatich dní nebolo veľmi zhovievavé a bohaté na slnko, tábor prebiehal bez väčších obmedzení. Doobeda aj poobede bol pripravený program pre celé rodiny, aby rodičia s deťmi mohli prežiť spoločné chvíle pri rôznych aktivitách zameraných na zábavu a kreatívnu tvorbu.

Večer bol naopak venovaný výlučne rodičom, aby si oddýchli od svojich ratolestí a mohli sa v pokoji porozprávať medzi sebou alebo s inými manželskými pármi. Nad deťmi zatiaľ dozerali a prípadne sa ich snažili uspať animátori. Okrem neformálnych rozhovorov boli súčasťou večerného programu diskusie v skupinkách zamerané na medzimanželské vzťahy a rôzne faktory, ktoré vplývajú na harmóniu rodinného života. Nezodpovedané nezostali ani otázky výchovy detí v súčasnom svete.

Záver tábora tradične končil duchovnou obnovou pre rodičov, po ktorej si obnovovali svoj manželský sľub. Animátori zatiaľ pre deti pripravili rôzne hry na takmer dvadsiatich stanoviskách. Po obnove nasledovala opekačka a zábava pri hudbe až do neskorej noci.

V sobotu doobeda po záverečnej sv. omši, vyhodnotení a spoločnej fotke bol oficiálny koniec tábora. Mnoho rodín sa však potom rozpŕchlo po okolitých atrakciách, kde si chceli ešte o pár hodín predĺžiť pobyt v Poľsku. Nakoniec sa aj sobota skončila a nezostalo už nič iné, len sa tešiť zo zážitkov a z očakávania na budúci rok.

:: Fotogaléria ::