Summer Day

Sviatok Márie Pomocnice sa na Troch hôrkach oslavoval vo veľkom štýle. Pripravený program otvoril na pódiu ľudový súbor Kalvarčan, po nich nasledovali menší tanečníci z Kalvarčeka. Svoj potenciál a talent ukázal aj krúžok moderných tancov.

Deti však čakala úloha zbierať oriešky na pripravených stanovištiach, čo im prezradili kráľ a kráľovná krajiny Auziland, maskoti celého dňa. Na deti čakali rozmanité úlohy: striekanie vodnou pištoľou, triafanie sa do hokejovej bránky a floorballový slalom, preťahovanie lanom, strieľanie zo vzduchovky a mnoho ďalšieho. Za splnenú úlohu od animátorov, ktorí mali na starosti svoje stanovište, získali oriešky. Tie využili na ďalších stanovištiach ako tvorivé dielne, streľba z luku, skákací hrad alebo maľovanie na tvár. Bola to akási odmena za ich úsilie, kde si mohli vyrobiť pekné náramky alebo vyskúšať niečo nové, zabaviť sa.

Po menšej prestávke programu boli aktivity už v plnom prúde a na pódiu sme mohli počuť vystúpenie gitarového krúžku, ale aj očakávaného hosťa Mira Jila. Jeho veselé piesne naplno zabavili menšie aj väčšie deti a ich rodičov. Počas celého Summer Day bolo samozrejmosťou občerstviť sa v stánkoch chutnými maličkosťami.

Slávnosť sa niesla v príjemnej a radostnej atmosfére rodiny a priateľstiev, slnečné počasie len pridávalo na dobrej nálade. Sme radi, že sme spoločne mohli prežiť túto nedeľu pod ochranou Panny Márie a tešíme sa na vás na ďalší rok!

 

text: Terezka Panocová

foto: Aďo Pastorek

IMG_2140

IMG_2136

IMG_2127

IMG_1879