Zlatá a bronzová medaila z Kamy putovala na Tri Hôrky

Víkendový turnaj vo futbale pre chlapcov zo saleziánskych stredísk s názvom KAMA sa uskutočnil cez víkend 16. – 18. novembra. Nechýbali na ňom ani naše dva tímy z Troch hôrok – mladší a starší pre Malú a Veľkú Kamu.

Mladší začali hneď v piatok večer proti favoritovi turnaja Prešovu A. Napriek vyrovnanej bilancii zápasov v histórii Kamy sa nám podarilo zdolať tím z Prešova 4:1. Starší sa potrápili s tímom z Uzovského Šalgova a museli sa uspokojiť s remízou 2:2.

V sobotu ráno po svätej omši a raňajkách sa obidva tímy vrhli do ďalších bojov. Mladší zdolali hravo Prešov B 12:00 a následne sa aj starším podarilo nastrieľať Poštárke 5 gólov pri udržaní čistého konta vlastnej brány.

Pred obedom mladších chlapcov čakal zápas s Humenným, s ktorým sme zdieľali šatňu. Víťazstvo teda zostávalo tak či onak v tejto šatni. Otázne však bolo, kto sa zapíše na prvé miesto v základnej skupine. Po víťazstve 4:1 sa vlastníkom prvej priečky stali  jednoznačne Košice. Starším sa darilo podobne a s rovnakým rozdielom skóre vyhrali nad Bardejovom B 3:0, čím sa aj oni umiestnili na prvom mieste v skupine.

Poobede nasledovali štvrťfinálové zápasy so štvrtými z druhej skupiny. Mladší porazili Poprad 11:1, hoci v tabuľke ostalo zapísané 9:1. Na veci to však nič nezmenilo a účasť v semifinále bola istá. Víťazstvo vo Veľkej Kame 4:0 nad Michalovcami posunulo aj starších chlapcov o medailový boj, ktorý sa odohral až nasledujúci deň.

Sobotný večer bol  venovaný oddychu a duchovnému pookriatiu. Z príležitosti blahorečenia Anky Kolesárovej sme navštívili jej rodný dom, hrob, kde bola pochovaná a miestny kostolík, kde bola zrejme aj pokrstená. Duchovný otec Pavol Hudák mal pre chlapcov krátku prednášku, kde spojil svedectvo Anky s pravou mužnosťou. Chlapci sa tak mohli vnútorne zamyslieť nad svojimi hodnotami a postojmi ku dievčatám a životu.

Nedeľné doobedie bolo pre oba tímy z Košíc kľúčovým dňom. Prvým zápasom, ako pre mladších, tak aj pre starších, sa malo rozhodnúť o postupe do finále. Mladším sa to podarilo s výhrou opäť nad Prešovom A 3:0, zatiaľ čo starší sa podobne znovu stretli s problematickým Uzovským Šalgovom, ktorému po neuznanom góle podľahli 1:2.

Chlapci z Veľkej Kamy sa teda stretli v zápase o bronzové miesto s Humenným. Tesne pred koncom druhého polčasu sa podarilo humenským futbalistom vtesnať do košickej brány druhý gól, čím dorovnali na 2:2 a muselo sa hrať predĺženie. Napriek nepriaznivej situácii sa našim chlapcom podarilo dať tretí gól a udržať stav bez inkasovania zo strany Humenného. Dlhoočakávaný záverečný hvizd píšťalky znamenal pre košický tím krásne bronzové tretie miesto.

Mladší kamisti nastúpili vo finále proti Bardejovu. Súper, s ktorým nikto netúžil hrať, nás nepúšťal často k prečísleniu a zápas sa ukazoval podobne náročný ako pri Veľkej Kame. Vďaka neustálemu tlaku košickej štvorky sa však podarilo prelomiť bardejovskú obranu a umiestniť za ich gólmana šesť striel. Celkový výsledok 6:2 jasne deklaroval, že naši chlapci si zaslúžia zlaté medaile.

Cenu za najproduktívnejšieho hráča si odniesol Jakub Kakalejčík. Medzi najlepšími strelcami turnaja bol aj náš Kubo Forgáč a Gabo Čardáš, ktorí však možnosť získania trofeje obetovali v prospech výhry celého tímu.

Výborné umiestnenie Malej a rovnako aj Veľkej Kamy umožňuje, aby sa naši chlapci zúčastnili finále celoslovenského turnaja v Banskej Bystrici, ktoré sa uskutoční pred začiatkom leta. Držíme im palce, aby sa im darilo rovnako ako v Michalovciach.

:: Fotogaléria :: 

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019