Nocovačka prípravkárov

Táto prípravkárska nocovačka sa konala v piatok a sobotu 18-19.1 2019 u saleziánov na Troch hôrkach v KE. Začínali sme svätou omšou o 18:30 v kaplnke, po ktorej sme sa všetci spoločne zhromaždili a povedali si program. Najprv sme si rozdelili, kto bude mať na spanie aké miestnosti. Chalani boli v šatniach nad telocvičňou a dievčatá v spovednici. Po tom sme sa premiestnili do kaplnky, kde sme skladali ozdoby z vianočného stromčeka. Chlapci sa postavili na rebrík kde ich zobrali a podávali dievčatám ktoré stáli s nádobami dole. Ako prvé v programe bola večera v čajovni. Každý niečím prispel na spoločné agapé, a tak sme mali bohato prestreté stoly. Všetci sme sa do sýtosti najedli a pokračovali sme s programom v telocvični. Ako prvé sme na „rozcvičku“ hrali vybíjanu, následne florbal a zakončili sme to volejbalom. Dokopy nám to trvalo asi 2 a pol hodiny. Potom sme si chvíľu oddýchli, niektorí sa osprchovali a zišli sme sa naspäť v čajovni. Tu sme sa pohostili a zahrali sme sa hru s otázkami, na ktoré sme mali podľa seba odpovedať. Potom na koniec dňa sme išli do kaplnky, kde sme sa pomodlili a prečítali si niečo z Evanjelia. Po modlitbe sme sa už utíšili a išli spať.

Ráno sme sa stretli v kaplnke okolo 7;45, kde sme sa pomodlili a pripravili sa na deň s Bohom. Prešli sme do čajovne a tam si každý dal niečo na raňajky. Potom sme sa už vniesli do témy, ktorou bola SLUŽBA a čo všetko pre nás znamená. Miro nám cez zopár fotiek priblížil charakteristické prvky saleziánskej služby a následne sme si posadali do dvoch kruhov. Každý povedal, že čo pre neho znamená služba a ako ju vníma. Urobili sme si aj „kruhové diagramy“, ktoré znázorňovali náš bežný deň, aký čas akej aktivite venujeme.

Po tomto sme sa vrhli do upratovania našich miestností, zbalili sme si veci a poukladali na jedno miesto. Kým sme čakali na obed, boli sme spolu v čajovni a rozprávali sme sa. Na obed sme mali cestoviny s omáčkou a so všetkým čo k tomu patrí. Bolo to výborné! Po obede sme ešte doupratovali, rozlúčili sme sa každý si už šiel svojou cestou.

– Ajka Liptáková –

:: Fotogaléria ::

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019