Košický DOMKATeam navštívil Bratislavu

phoca_thumb_m_domka_fedo007

phoca_thumb_m_domka_fedo007Štvrtkové poobedie na Troch hôrkach privítalo zvýšený počet mladých s ruksakmi na pleciach. Práve tam sa totiž začala jedna netradičná akcia – DOMKA Tour KEBAVIEN 2010.

Dvadsať mladých strávilo tri dni v bratislavských saleziánskych strediskách. Pútnikov prichýlila Mamateyka, ktorá sa stala ich dočasným domov. Odborné informácie a rôzne tipy zbierali domkári na Miletičke, kde sa na ústredí Domky stretli so Slávkou Brigantovou, riaditeľkou Domkárskeho ústredia. 

 

Po všeobecných formalitách sa zástupcovia košického strediska rozdelili do štyroch skupín: Byrokrati, Economic Department, PíÁr a Projektanti. Už takto rozdelení sa stretli so zástupcami jednotlivých oddelení pre Bratislavu. Doobedie zakončili sv. omšou a poobedie venovali už konkrétne Miletičkárskemu  stredisku. Tam sa popri lezeckej stene venovali aj Paťovi Gálikovi, ktorý im poskytol užitočné rady a nabonzoval zopár tipov na dobré akcie do budúcna.

 

Večer sa v Mamateykárskom oratóriu ozýval ,,vichodňarsky“ prízvuk a medzi tradičnými návštevníkmi sa ukázali aj hostia z Košíc. Keďže náplňou soboty sa mal stať výlet do Viedne, nemohli Košičania  strašiť dlho do noci a po príprave bagiet, výlete na Slavín a Bratislavský hrad, a  po večerných modlitbách  na Hlbokej, konečne stíchol celý dom.

 

 Pán vypočul modlitby za pekné počasie a rozhodol sa s dažďom počkať až na neskoré poobedie, a tak sa partia mladých vybrala ráno za pamiatkami Viedne. Rozhodnutie navštíviť Práter sa ukázalo ako výborný prostriedok na utuženie vzťahov nielen v novom DOMKA Teame, ale aj nový direktor košickej komunity saleziánov don Pavol Boka dostal priestor ukázať, ako mu záleží na šťastí jeho zverencov. Po dlhom prehováraní sa nechal nahovoriť aj na tie najhoršie atrakcie a u Košičanov si získal veľa plusových bodov.

 

Náročný deň všetci zakončili nielen dobrou večerou na Mamateyke, ale hlavne sv. omšou v kaplnke sv. Dominika Savia. Potom na nich čakali už len postele, ktoré však nestihli ani poriadne zohriať a už bol čas na cestu späť do Košíc. Po šiestich hodinách strávených v dvoch deväťmiestnych autách boli Tri hôrky vytúženým cieľom. Ešte sv. omša, povinné podpisy na prezenčku, a každý sa odobral smerom domov.

 

A čo si myslí o tomto školiaco-zábavnom výlete budúca predsedníčka košickej DOMKY Andrea Kinlovičová? ,,Ak pôjde naša spolupráca naďalej tak, ako skvele sme začali, tak sa nám bude mrte žiť. :) “

Betka Hrušovská

{pgslideshow id=27|width=640|height=480|delay=3000|image=L|pgslink=1}