Štyria saleziáni sa už navždy odovzdali Bohu

sluby sdbDruhý septembrový víkend sa Dubnica nad Váhom stala svedkom významnej udalosti. Mladí saleziáni v Kostole sv. Jakuba zložili večné sľuby a nadobro sa odovzdali do rúk Pánovi.

 

Stanislav Hurbanič, Ján Jakubov, Bohuš Levko a Marián Zachar. To sú mená štyroch odvážlivcov, ktorí sa po rokoch saleziánskej formácie rozhodli už navždy zasvätiť Bohu. Slávnosti predsedal slovenský provinciál don Karol Maník a pri svoj zverencoch stáli v takej významnej chvíli aj ich formátori z Talianska a Slovenska – don Sabino Frigato, don Stefano Mazzer a don Dušan Vilhan.

 

Takúto udalosť si nemohli nechať ujsť ani mladí zo stredísk, v ktorých profesi pôsobili, a preto početné výpravy najmä z východu Slovenska boli na ceste do Dubnice už od skorých ranných hodín.

 

Mladí profesi teda pocítili podporu nielen z radov spolubratov – saleziánov, ale aj od mladých, ktorým sa odteraz budú venovať už úplne. Po ukončení štúdií v Turíne budú vysvätení za diakonov a neskôr za kňazov. Službu mladým, a najmä tým najchudobnejším, budú vykonávať snáď nielen na Slovensku, ale aj v misiách.

 

A aby títo saleziáni kráčali po svojej ceste neochvejne, ako povedal Marián Zachar, treba vždy dôverovať Panne Márii, ktorá je skutočným pilierom saleziánskej rodiny. Zverujúc jej teda všetky prekážky štyria saleziáni vykročili na dlhú a zložitú cestu, pri ktorej budú určite potrebovať naše modlitby.

Betka Hrušovská