Dievčatá po roku opäť roztancovali telocvičňu na Troch hôrkach

phoca_thumb_m_danceway019

phoca_thumb_m_danceway019KOŠICE. Po úspechu nultého ročníka dievčenskej tanečnej súťaže Dance Way sa ho organizátorky spolu s účastníčkami podujali zopakovať.

 

Parkety telocvične opäť pocítili dotyky nôh a stali sa dejiskom tanečného zápolenia. Súťaže sa zúčastnilo osem dievčenských tanečných skupín. Zapojili sa všetky košické strediská, vrátane skupiny rómskych dievčat z Luníka IX.

 

Podujatie sa začalo spoločnou svätou omšou, ktorú slávil kaplán Marcel Puškáš. Ten zároveň prijal aj pozvanie stať sa jedným z porotcov. Vo svojej kázni poukázal na dve cesty tanca.

 

„Tanec môže byť krásny a milý Bohu, tak ako vtedy, keď kráľ Dávid od radosti tancoval pred archou zmluvy. No môže byť aj zneužitý, ako keď si po svojom tanci Salome vyžiadala hlavu Jána Krstiteľa,“ povedal a zároveň vyjadril presvedčenie, že táto súťaž sa stane práve priestorom, kde dievčatá prejavia svoju radosť.

 

Okrem Marcela Puškáša tvorili porotu aj Anna „Angie“ Lukáčová a Matúš „Tušo“ Kašický z tanečného centra Outbreak. Juniorky z tohto centra boli špeciálnym hosťom súťaže a svojim vystúpením otvorili súťažný program.

 

Trofej pre absolútne víťazky napokon získala skupina Free Choice so svojou choreografiou „Vráti sa!“. Odovzdávali sa aj individuálne ocenenia – najlepšie tanečníčky dostali päťdesiat percentnú zľavu na letné kurzy centra Outbreak.

 

„Oproti minulému roku už dievčatá vedeli, do čoho idú a mohli sa lepšie pripraviť,“ zhodnotila úroveň Angie Lukáčová, porotkyňa a organizátorka súťaže a dodala: „Tak trochu sa mi splnil sen. Ako chlapci môžu hrať u saleziánov futbal alebo hokejbal, dievčatá môžu konečne tancovať.“

 

Organizátorky veria, že Dance Way sa pomaly, ale isto rozbieha a plánujú ho sprístupniť aj pre dievčatá zo saleziánskych stredísk z iných miest. „Určite sa o to chceme pokúsiť, napríklad pozvať strediská z východného Slovenska. Uvidíme o rok,“ prezradila plány organizátorka Emília Deverová.

 

Ján Tomaštík

 


{pgslideshow id=48|width=640|height=480|delay=3000|image=L|pgslink=1}

Simple Calendar

21. júla 2019
23. júla 2019