Prvý stretkovský výlet sme prežili na Opátke

phoca_thumb_m_P1010800

phoca_thumb_m_P1010800Prvý stretkovský výlet sme prežili na Opátke. Po výstupe z autobusu sme uvideli malý drevený domček- a ten bol iba NÁŠ!

V dome bola obrovská zima a tak našou prioritou bolo zakúriť. Vybrali sme sa teda do drevenej kadibudky obloženej drevom. Po chvíli teplota vystúpila nad bod mrazu, no že by sme sa varili, povedať nemôžem. Večer prišiel Paľo Boka, ktorého sme hneď po príchode usadili do horúceho kresla. Potom nasledovala sv. omša. Pri odchode sme Paľa zoznámili s tunajším snehom a zistili sme, že aj salezián vie rýchlo preskakovať bránu.

Po jeho odchode sme sa vrátili dnu a rozoberali sme všetko, na čo sme si spomenuli až do 2:45, popričom sme zlikvidovali takmer všetky sladkosti.

V sobotu sme vstali už o 8:30. Po raňajkách sme sa šli na kopec šmýkať. Keď už sme boli dostatočne vyšmýkané a vysánkované vrátili sme sa dnu, kde sa hrali rôzne stolové hry, zatiaľ čo sa vonku staval snehuliak. Rozhodli sme sa uvariť obed, vytiahli sme hrniec a našli sme v ňom myš. Katka ju išla vyhodiť na hnoj, kde našla ďalšie mŕtve zviera- presnejšie to čo z neho ostalo.  Poobede sme sa vyskákali na tancujúcom koberci. Večer sme sa opäť rozprávali, bohužiaľ už bez sladkostí.

V nedeľu  sme sa prešli do kostola. Sv. omša trvala len 30 minút, čomu sa nečudujem, pretože tam bola obrovská zima. Na obed sme mali vajcovú polievku a vyprážaný syr. Potom sme už len upratovali a povaľovali sa. Výlet sa nám celkom podaril.

{pgslideshow id=36|width=640|height=480|delay=3000|image=L|pgslink=1}