Denná herňa pre deti

Neodmysliteľnou súčasťou a črtou každého saleziánskeho strediska je ihrisko. Je miestom, kde si mladí a deti oddychujú, rozvíjajú priateľstvá, venujú sa ušľachtilej zábave a zmysluplne trávia svoj voľný čas.

V areáli sú návštevníkom k dispozícii dve betónové ihriská na futbal a hokejbal a jedno multifunkčné, na ktorom sa hráva aj volejbal a basketbal. Výstroj na tieto športy je k dispozícii na požičanie pre členov DOMKY vrátane brankárskej výstroje pre hokejbalistov.

Herňa vnútri strediska má dva pingpongové stoly a dva stoly stolného futbalu. Okrem nich si mladí môžu vypožičať aj tucet spoločenských hier.

Stredisko je otvorené od utorka do piatku v čase od 13:30 do 17:00 (v piatok do 17:50) a od 18:00 do 21:00 pre stredoškolákov a starších (od 19:30 do 21:30 v piatok). Počas poobedňajších hodín sa deťom venujú animátori a dobrovoľníci DOMKY.

Aktivita sa  uskutočňuje aj vďaka projektu „Čas pre mladých“  podporeného Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality a grantovému programu Šanca pre Váš región Nadácie Orange.

 

Thompson