Vydavateľstvo Don Bosco a Rádio LUMEN ponúkajú spoločne pôstnu reláciu „Viera do vrecka“

viera do vrecka

viera do vreckaRádio Lumen a vydavateľstvo Don Bosco sa rozhodli pre spoločný projekt. Od 3. marca 2012 prinášajú spoločne pre svojich čitateľov a poslucháčov novú reláciu s názvom „Viera do vrecka“.

Ide o rozhlasovú formu, ktorá vychádza z rovnomennej edície praktických príručiek pre katechizáciu dospelých. Edíciu vydáva vydavateľstvo Don Bosco a je odpoveďou na potreby a požiadavky mnohých kresťanov, laikov, ale aj kňazov, ktorí neraz márne alebo s ťažkosťami hľadajú jasne formulované a atraktívne spracované odpovede na aktuálne otázky viery. V relácii tvorcovia priblížia taktiež profily osobností, ktoré významne prispeli k šíreniu viery. Vieru do vrecka si poslucháči budú môcť vypočuť každú sobotu od 10:00 do 11:00 hod. Počas mesiaca marec prinesie tieto témy:

3. 3.  Kresťan a voľby. Hostia: Jozef Vadkerti, Miriam Lexman (naživo)

10. 3. Cirkevné profily: Prepošt Karol Anton Medvecký – kňaz, národovec, etnograf, múzejník a politik. Hosť:  historik o. Branislav Dado 

24. 3. Umenie správnej výchovy. Hostia: don Marián Valábek SDB, Anastázia Strečková

30. 3. Cirkevné profily: Rímskokatolícky kňaz a národný buditeľ Štefan Furdek. Hosť: historik o. Branislav Dado 

Rádio LUMEN zavádza so začiatkom pôstneho obdobia do svojho vysielania viacero zmien a noviniek. Okrem „Viery do vrecka“ ide aj o relácie „Betánia“ (krížová cesta a zamyslenie), rozhlasové pásmo „Smrť za mrežami“ a chystané rozhlasové duchovné cvičenia s J. E. kardinálom Jozefom Tomkom.