Zrodil sa nový animátorský web / Cesty zrenia spúšťajú nový animátorský web

cesty zreniaPo úspešných kurzoch Cesty zrenia sa autori tohto programu pre animátorov rozhodli vytvoriť nový web, ktorého hlavným cieľom je vytvárať priestor na komunikáciu garantov projektu s animátormi, a z ktorého by animátori mohli čerpať materiály na stretká a tábory a naďalej si vymieňať svoje skúsenosti.

Práce na novom webovom portáli začali už v septembri 2011. A hoci je web určený hlavne animátorom stretiek a vedúcim rôznych mládežníckych skupín, aj bežný návštevník si môže vyskúšať jeho demo verziu, kde si môže pozrieť časť materiálov.

Tvorcovia nezabudli ani na priestor na pripomienky a komunikáciu. Komentovať sa dá všetok materiál a mladí majú možnosť zdieľať svoje nápady a skúsenosti aj prostredníctvom diskusného fóra. Tí, ktorým chýba hra na stretko, si tiež prídu na svoje, pretože tento web bude slúžiť aj ako elektronická knižnica materiálov ako sú hry, príbehy, nové stretká atď. Zároveň budú Cesty zrenia udržiavať kontakty medzi animátormi z rôznych stredísk.

,,Je takou túžbou, aby sa tento web stal miestom virtuálneho stretnutia sa animátorov. Chceme dať mladým priestor na zdieľanie svojich skúseností, ale zároveň to považujeme aj za príležitosť pre saleziánov – na jednej strane ich šanca vyjadriť sa, na druhej strane ďalšia možnosť vnímať potreby animátorov“ vyjadril sa koordinátor projektu Cesty Zrenia Štefan Orkuty.

Do budúcna sa v rámci webu pripravuje animátorská poradňa, v rámci ktorej sa garanti projektu budú snažiť odpovedať animátorom na ich aktuálne problémy pri práci so skupinou.

Alžbeta Hrušovská

http://www.cestyzrenia.domka.sk/

Simple Calendar