29. nedeľa v období cez rok C

16.10.2016 

LITURGICKÝ KALENDÁR

 

  1. OKTÓBER: Pondelok: sv. Ignác Antiochijský, biskup a mučeník. Spomienka.
  2. OKTÓBER: Utorok: sv. Lukáš, evanjelista. Sviatok.
  3. OKTÓBER: Tridsiata nedeľa v období cez rok

Na budúcu nedeľu bude zbierka na misie.

 

DUCHOVNÁ OBNOVA PRE RODINY A ASC

Tento týždeň máme duchovnú obnovu pre rodiny a  ASC v stredu 19. októbra 2016. Začíname o 18:00 hodine a pozývame všetkých, ktorí majú záujem stretnúť sa s Božím Slovom a sláviť Eucharistiu.

SPOLOČNÉ STRETNUTIE BIRMOVANCOV

Spoločné stretnutie birmovancov sa uskutoční tento týždeň vo štvrtok 20. 10 2016 o 18:30h v našej čajovni.

 UPRATOVANIE

Na budúcu sobotu prosíme o upratovanie rod. Fedorkovú a rod. Majerníkovú. Ďakujeme.

 PÚŤ DO KRAKOVA

Oznamujeme, že na púť do Krakova odchádza autobus 22.10 2016 o 5:30h z parkoviska pri saleziánskom stredisku na Troch hôrkach. Cena púte je 10€ na osobu a deti do 10 rokov platia 5 €. Prosíme, ktorí ešte nezaplatili zálohu, aby tak urobili tento týždeň. Stravu si zabezpečuje každý sám. Návrat je vo večerných hodinách.

 DIVADELNÉ PREDSTAVENIE NÁDENNÍK

Pozývame všetkých na divadelné predstavenie NÁDENNÍK. V súvislosti s touto akciou upozorňujeme na zmeny, ktoré nastali z technických príčin. Predstavenie sa uskutoční 23.októbra 2016 o 17:50h v kultúrno-spoločenskom centre na Jedlíkovej 7. Je to vystúpenie mladých na tému Božieho slova o milosrdnom Otcovi.

 VIERA DO VRECKA A KATOLÍCKE NOVINY

Vyšlo nové číslo brožúry z edície Viera do vrecko s názvom „Matka a syn“ v cene 1,50€. Autorkou je Dominika Hajkovská, ktorá sa spolu so svojim manželom venuje príprave snúbencov, rodinám a rodičom. V novom čísle katolíckych novín sa dočítate aj o svetovej vojne proti manželstvu, hviezdach NHL alebo aj o zosnulom prezidentovi Michalovi Kováčovi. Taktiež si môžete zobrať druhý ročník správ z misií, časopis don Bosco dnes, alebo don Bosco expres.

JESENNÁ BRIGÁDA

Chceme vyjadriť vďačnosť všetkým, ktorí sa zúčastnili na včerajšej brigáde v našom stredisku. Urobilo sa veľa dobrého pre lepšie a bezpečnejšie fungovanie činnosti strediska. Dnes večer na adorácii s mladými chceme Bohu ďakovať za všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom napomáhajú nášmu stredisku.

HLAVNÝ PREDSTAVENÝ SALEZIÁNOV NA SLOVENSKU

Pozývame všetkých mladých a saleziánsku rodinu na stretnutie s hlavným predstaveným saleziánov don Ángelom F. Artimem, ktorý príde na Slovensko 4. – 6. novembra 2016. Z nášho strediska odchádzame 5. novembra s mladými do Žiliny. Prosíme o modlitbu za toto stretnutie, aby prinieslo hojné ovocie pre celú rodinu na Slovensku.