Chlapci zavŕšili prázdniny na Mariánskej hore

Záver prázdnin už tradične patril Bodke za prázdninami. Na podujatie, ktoré každoročne pripravuje komunita novicov z Popradu sa vypravila aj skupina chlapcov z nášho strediska.

Košická partia zaujala svoje (dočasné) miesto v popradskom oratóriu už v pondelok, 29.8., večer. Času nebolo mnoho, snáď len na nejaké nákupy, trochu futbalu a krátky nácvik scénky, najmä preto, že na druhý deň ráno bol naplánovaný výlet do Vysokých Tatier. Driapať sa na Ostrvu naozaj nie je ktoviečo, no chlapcov v utorkové ráno hnali najmä dve veci: výhľad, ktorý sa im naskytol hore, no (načo si klamať) predovšetkým vidina večera stráveného v popradskom AquaCity, kde každý rýchlo zabudne na námahu dňa. A ak k tomu prirátate večernú laserovú show a úspešnú súťaž o dva bezplatné lístky, ako sa hovorí, „nie je o čom“!

Hlavný program BODKY sa konal v stredu na Mariánskej hore v Levoči. Tri hôrky síce aj po tomto roku stále čakajú na znovuzískanie Grammy Bodkára, no okrem tohto malého sklamania si chlapci odniesli výhradne pekné zážitky. Hry, debaty či svätá spoveď a omša – jednoducho, keď naša výprava podvečer nasadla na vlak smerom domov, tém na rozhovory bol dostatok.

Aktivita bola podporená tiež z dotácie MŠVVaŠ SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Simple Calendar