Dievčenský tábor

Začiatok prázdnin, presnejšie 8.7 až 13.7, dievčatá 3. až 7. ročníka odštartovali, práve dievčenským táborom. Tohto roku prišiel rekordný počet dievčat, čo nás milo prekvapilo. Tábor sa nachádzal v areáli pri Sninských rybníkoch, ktorý sme počas nášho pobytu premenili na Krajinu Nekrajinu, keďže témou bol príbeh Petra Pana. Program sa začal už hneď pri ubytovávaní, kde ich pri vstupnej bráne čakala Wendy a víla Cililing. Tá ich sprevádzala počas celého tábora.

Dievčatá boli v Krajine Nekrajine zatiaľ iba hosťami, ale hneď v prvý večer ich „stratené deti“ tajomným rituálom prijali medzi seba. Na pobyt v Krajine Nekrajine dievčatá po splnení aktivít dostali aj potrebnú výbavičku, ako ďalekohľad, s ktorým je možné vidieť hviezdy aj cez deň, vílí prach na vnútorné použitie, mapu hviezdnej oblohy a samozrejme pravidlá stratených detí.

V pondelok dievčatá po celý deň spolu s Wendy prevádzali víly. Dozvedeli sa, že víly, pretože sú také malinké dokážu prežívať naraz iba jednu emóciu. Počas celého doobedia prostredníctvom rôznych workshopov víly predstavovali dievčatám tú svoju. Poobedie sa nieslo v atmosfére tvorivých dielní, kde si dievčatá mohli vyrobiť zaujímavé dekoračné produkty. Na záver sa niektoré dievčatá premenili na modelky a predvádzali svoje diela ostatným.

Nasledujúci deň sa dievčatá museli vydať na dlhú a horúcu cestu Krajinou Nekrajinou, aby našli a priviedli domov zatúlanú Wendy s Cililing, ktoré sa zatúlali do indiánskej dediny. Wendy a Cililing po náročnej ceste našli na Jasenovskom hrade, kde ich strážil náčelník Posledný Burizón. Posledný Burizón nechcel Wendy len tak prepustiť a tak dievčatá museli vymyslieť, čo by ohli ponúknuť náčelníkovi. Nakoniec vyhútali, že by mu mohli dať obraz do jeho tee-pee, aby spestril jeho steny. Obraz poskladali všetky skupinky spoločne z dielikov, ktoré postupne získavali. Na večer sme pozvali náčelníka k nám, aby sme ho poctili darom.

V stredu sa dievčatá mohli stíšiť počas duchovnej obnovy, kedy si vypočuli príbehy troch zaujímavých svätých,  Titusa Zemana, Pier Giorgia Frassatiho a sestry Márie Troncatti. Poobede sa dievčatá vybláznili pri športových turnajoch, pretože v Krajine Nekrajine je každý deň na programe zábava. Prefíkaný kapitán Hook, ktorý sa nečakane priplavil robil nábor nových pirátok na svoju loď. Podarilo sa mu zlákať dokonca aj Wendy, ktorá jeho posádke rozprávala strašidelné príbehy. Niektoré dievčatá sa šarmantným kapitánom Hookom dali zlákať na pirátsku cestu, iné ostali silné a razantne odmietli.

Na druhý deň zavítal medzi dievčatá aj Peter Pan, ktorý bol zhrozený z toho, že sa toľko z nich pridalo k pirátom. Peter Pan prišiel aj s inou smutnou správou a to, že mocnú vládkyňu ríše, Morskú Pannu, uniesol a drží kapitán Hook v zajatí. Dievčatá sa dali na tvrdý tréning, aby v boji proti pirátom víťazstvom oslobodili Morskú Pannu a mohla aj naďalej múdro a spravodlivo spravovať Krajinu Nekrajinu. Po šikovnom boji sa dievčatám podarilo poraziť pirátov a Morskú Pannu s radosťou vypustili do vody, aby na suchu nezomrela. Samozrejme nechýbala ani večerná diskotéka na oslavu víťazstva.

Po záverečnom rituály priateľstva a spoločnej fotke sa mohli dievčatá spokojné so záchranou Krajiny Nekrajiny a plné zážitkov rozutekať k svojim rodičom a vyrozprávať im o Petrovi Panovi, Wendy a Cililing.

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže, z rozpočtu mesta Košice, z grantového programu mesta „Deti a mládež Košíc – DAMKO 2018“ a z Nadácie Tatrabanky.

loga_web1

 

:: Fotogaléria ::