Krásou košických hôr a lesov

Jeden z jesenných slnečných dní sme sa rozhodli stráviť ako spoločenstvo v prírode. Náš cieľ bol vrch Sivec, no cesta už od rána bola zaujímavejšia ako zvyčajne. Dvaja výletníci na poslednú chvíľu dobehli ku vlaku, ale šťastne nastúpili. Z Veľkej Lodiny sme už kráčali po svojich, začiatočné stúpanie nám dalo zabrať. Avšak aj cez nevoľnosť alebo iné ťažkosti boli všetci ochotní pomôcť, čakať na seba, postarať sa o toho druhého.

Trasa sa po chvíli upravila do roviny. Druhý dych a energiu z hroznového cukru sme mohli nabrať na lúke zaliatej slnkom. Šušťanie lístia pod nohami, smiech, priateľské rozhovory alebo dokonca spev sa s nami niesol až na vrchol, ktorý sme o pár hodín dosiahli. Tesne pod Sivcom sa jednej skupinke, ktorá mala rýchlejšie tempo, podarilo zablúdiť, ale po pár telefonátoch sme sa našli a mohli vyraziť na samotný Sivec, od ktorého sme boli už len pol hodinu chôdze. V ťažších úsekoch sme si podávali pomocné ruky, a tak sme nakoniec všetci mohli hľadieť na svet z výšky. Výhľad na jesenné farby prírody nám stál za všetku námahu.

Cestou na Ružín sme sa až tak nezapotili, stúpanie do kopca sme už mali za sebou. Prešli sme lesmi, lúkou, na ktorej sa pásli ovečky a už sme boli takmer na stanici. Lenže sme nemali všetci rovnaké tempo, a tak sa iba niektorým šťastlivcom podarilo stihnúť vlak. Ostatní si museli počkať hodinu na ďalší. Dvaja odvážlivci vystúpili na jednej zo zastávok a pešo prišli za čakajúcou skupinkou, za čo si vyslúžili veľký obdiv. Čakanie ale zbehlo rýchlo, pretože sme aspoň mali čas navyše strávený spolu, vtipnými hláškami a smiechom sa nešetrilo. Spoločne sme nastúpili na vlak, natlačili sa do jedného kupé a celú cestu sme prerozprávali, posmiali sa, zaspievali si. V Kysaku sa k nám pridal ešte jeden výletník, ktorý taktiež schytal ovácie za donášku jedla.

Už menšia hŕstka sme sa vybrali na Tri hôrky, kde sme slávili sv. omšu a po nej si zaslúžene vychutnali menšie agapé s tým, čo nám ostalo v batohoch.

Užili sme si nádherný čas, kedy sa budovali nové priateľstvá a zážitky na čerstvom vzduchu. Sme vďační všetkým, ktorí prišli a spravili druhým tento deň krajší svojou prítomnosťou. Zároveň povzbudzujeme tých, ktorí neprišli, aby nabudúce neváhali a pridali sa!

:: Fotogaléria ::